SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

SAGE představuje časopis zaměřený na alternativní medicínu 8. 5. 2011 - SAGE Publications

Vydavatelství SAGE představilo mezioborový recenzovaný časopis Journal of Evidence-Based Complementary & Alternative Medicine (JEBCAM), dříve známý jako Complementary Health Practice Review.

Více informací

Vyzkoušejte ProQuest Nursing & Allied Health Source v rámci National Nurses Week 8. 5. 2011 - ProQuest

Amerika slaví National Nurses Week, ProQuest nabízí v tomto období (6.-12. května) bezplatný přístup do databáze ProQuest Nursing & Allied Health Source. Vstup do databáze zde.

Služba ProQuest Nursing and Allied Health Source nabízí přístup k více než 700 časopisům, z toho z více jak 580 zpřístupňuje plné texty, z oblasti ošetřovatelství, cytologie, výživy, onkologie, péče o děti, farmakologie, veřejného zdravotnictví a radiologie. Kolekce nabízí také 3 zdroje Joanna Briggs Institute (JBI) zaměřené na „Evidence-based Nursing“.

Více informací

GREENR obohatený o eseje od Economics for Equity and Environment 7. 5. 2011 - Gale, a part of Cengage Learning

GALE nadviazal spoluprácu s Economics for Equity and Environment (E3 Network), sieťou vyše 200 ekonómov, ktorých aplikovaný výskum podporuje aktívnu ochranu životného prostredia.

Poprední vedci z E3 Network budú prispevať do Global Reference on the Environment, Energy, and Natural Resources esejami o environmentálnych aspektoch z ekonomickej a politickej perspektívy počas roku 2011.

GREENR je online zdroj, ktorú poskytuje informácie o vývoji nových ekologických technológiách a zaoberá sa témami z oblasti životného prostredia, trvalo udržateľného rozvoja a ďalších.

Více informací

Nové kolekcie primárnych historických prameňov v Archives Unbound 6. 5. 2011 - Gale, a part of Cengage Learning

Tri nové kolekcie zverejnila spoločnosť GALE v rámci projektu Archives Unbound na digitalizovanie historických primárnych prameňov:

Více informací

Nové na OvidSP: multimediálna anatómia a fyziológia 3. 5. 2011 - Wolters Kluwer - Ovid

Vylepšite výučbu anatómie a fyziológie vo vašej inštitúcii s 3D zdrojmi od Ovid Technologies. Primal Pictures vytvorila Anatomy and Physiology Online (APO) – ideálny online 3D zdroj doplnkových materiálov na podporu výučby anatómie a fyziológie.

APO sprístupňuje komplexné klinické texty, prípadové štúdie, kvízy a ďalšie materiály vhodné na podporu rôznych štýlov výučby aj samoštúdia.

 • Vhodná alternatíva, keď nie je k dispozícii laboratórium.
 • Obsah podporuje vzdelávacie ciele Human Anatomy and Physiology Society (HAPS).
 • Online zdroj dopĺňa vyučovacie metódy v triede.
 • Multimediálny obsah pre učiteľov i študentov – video snímky, animácie a ilustrácie doplnené hovoreným slovom, snímky z pitvy, prípadové štúdie a mnohé ďalšie.

Více informací

Po BlueSheets a DataSheets přicházejí ProSheets 3. 5. 2011 - ProQuest Dialog

Pokud znáte Dialog a DataStar, pak už jste také jistě slyšeli o Dialog Bluesheets a DataStar Datasheets.

Nově se objevily ProQuest Dialog ProSheets – se stejným posláním jako výše zmiňované BlueSheets a DataSheets – detailně popisují obsah a strukturu dané databáze. Přinášejí instrukce pro vyhledávání (obsahují popis databáze, oborové zaměření, retrospektivu, četnost aktualizací, přehled zdrojů pro danou databázi, přehled existujících vyhledávacích polí včetně příkladů vyhledávání, přehled možností limitování dotazu, atd.)

ProQuest Dialog ProSheets naleznete na adrese www.dialog.com/prosheets nebo v rámci ProQuest Dialog Support Center.

Aktuálně jsou v nabídce detailní ProSheets pro 17 databází, a pracuje se na dalších, aby byly pokryty všechny zdroje, které nabízí ProQuest Dialog.

Více informací

Oficiální spuštění RefWorks 2.0 2. 5. 2011 - ProQuest | RefWorks-COS

Společnost RefWorks-COS oficiálně představila novou verzi RefWorks 2.0, která je optimalizována tak, aby její použití bylo ještě snadnější, a aby měl uživatel co nejblíže k funkcím, které v dané fázi práce se systémem nejvíce potřebuje.

Nová verze nabízí nové navigační lišty, funkční tlačítka, ikonky a rozbalovací menu. Představení všech nových funkcí je přehledně zpracováno v demo ukázce. Stávající zakazníci ale mají možnost ještě v průběhu tohoto roku používat i předchozí verzi RefWorks.

Kromě toho umožní nová technologie na pozadí verze RefWorks 2.0 rychlejší implementaci nových funkcí a vlastností podle potřeb uživatelů v budoucnu.

Již nyní se můžete zúčastnit online školení – přehled naleznete na www.refworks-cos.com/training/ nebo si projít nabídku aktuálních tutorialů.

Nejaktuálnější informace o nové verzi RefWorks 2.0 získáte také prostřednictvím Twitteru a na Facebooku.

Více informací

Databáze MARC záznamů pro CRCnetBASE aktualizována 30. 4. 2011 - CRC Press

Společnost CRC Press oznámila vylepšení své databáze záznamů ve formátu MARC, které je možné stahovat z adresy http://support.crcnetbase.com.

Pokud vaše instituce předplácí některou z premiových databází (BIOSCIENCEnetBASE, CHEMLIBnetBASE, ENGnetBASE, ENVIROnetBASE nebo InformationSCI­ENCEnetBASE), není již nutné stahovat záznamy po částech, ale lze je stáhnout pro každou databázi najednou. Minimální množství (4%) záznamů ještě chybí, ale budou brzy také doplněny a bude možné si je dodatečně stáhnout.

Více informací

Jak vlády zemí OECD podporují rodinu? 30. 4. 2011 - OECD Publishing

Nejnovější zpráva OECD Doing Better for Families představuje různé způsoby, kterými vlády zemí OECD podporují rodiny s dětmi. Zabývá se nejrůznějšími otázkami, např. Kdy je pro matky nejlepší vrátit se po porodu do práce?, Je vynakládáno více prostředků na rodinné příspěvky?, Ovlivnila krize veřejnou podporu rodinám?, ad.

V online verzi lze porovnávat několik zemí na základě klíčových indikátorů, přes Family data browser a OECD Country SNAPSHOTS.

Přehled jednotlivých kapitol:

 1. Families are changing (dostupná zdarma)
 2. The balance of family policy tools
 3. Fertility trends: what have been the main drivers?
 4. Reducing barriers to parental employment
 5. Promoting child development and child well-being
 6. Sole parents, public policy, employment and poverty
 7. Child maltreatment licies to reduce poverty among sole parents?

Více informací