SlovenskyEnglish

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Jaké jsou trendy, příležitosti a výzvy spojené s řízením dnešních knihoven? 16. 9. 2013 - ProQuest LLC

Online dostupná je nejnovější studie Libraries: At the Epicenter of the Digital Disruption, z produkce Unisphere Research, divize Information Today Inc., jejímž cílem je usnadnění pochopení výdajových vzorců knihoven, rozpočtových trendů a priorit. Tato komplexní zpráva odhaluje také reakci knihoven na zvyšující se poptávku po digitálním a online obsahu.

Analyzuje odpovědi 796 ředitelů knihoven, administrátorů, manažerů a knihovníků, a odhaluje běžné výdajové vzorce veřejných, akademických a speciálních knihoven. Poskytuje také odhady rozpočtových a výdajových trendů pro roky 2013 a 2014. Zpráva je rozdělena do tří hlavních sekcí:

  • Library Finances: Public Libraries Regroup
  • Library Technologies and Services: Ebooks on the Rise
  • Library Strategies: Redefining Mission for the Digital Age

Sponzorem této zprávy je společnost ProQuest, která nabízí řadu online produktů a služeb.

Více informací

Albertina a Lexicomp na kongresu farmaceutů v Ústřední vojenské nemocnici 12. 9. 2013 - Albertina icome Praha

Ve dnech 27.-28.9. 2013 se účastníme s Lexicompem se stánkem 3. kongresu České odborné společnosti klinické farmacie v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (detaily zde).

Lexicomp je znamenitý systém pro analýzu lékových interakcí, i.v. kompatibility, lékové toxicity, pro lékárenské výpočty i pacientské podpůrné informace. Je k dispozici a) online jako webová služba, b) na mobilní zařízení a c) k integraci do nemocničních a lékárenských systémů.

Více informací

Využite voľný prístup k vybraným časopisom BRILL do 31. 12. 2013 10. 9. 2013 - Brill

Akademické vydavateľstvo BRILL sprístupnilo nové časopisy pre ázijské štúdiá, islamistiku, orientalistiku, hebraistiku, religionistiku, vojenské dejiny a muzikológiu:

Voľne sú dostupné časopisy sprístupňované ako open access:

BRILL vydáva časopisy, knihy a primárne pramene pre humanitné a spoločenské vedy, medzinárodné právo a vybrané odbory prírodných vied. E-časopisy je možné predplácať jednotlivo alebo si vybrať z tematických kolekcií.

Více informací

Studentská znalostní soutěž Knovelu "University Challenge 2013" odstartovala - ukažte co ve vás je! 9. 9. 2013 - Knovel Corporation

9. září 2013 Knovel otevřel další ročník mezinárodní studentské soutěže Knovel University Challenge. Podstatou je správné zodpovězení kvízových otázek z oblasti přírodních věd a techniky (předpokládá se, že pro vyhledání správných odpovědí student využije Knovel).

Cenou jsou notebooky Samsung Chromebook, chytré hodinky Pebble, přehrávače Roku3 a pizza party pro vítěznou univerzitu. Soutěž trvá do 1. prosince 2013 a zúčastnit se jí může každý student školy, která má aktivní předplatné (nebo zkušební přístup) Knovelu.

Pokud byste se chtěli zúčastnit soutěže, jděte na http://www.knoveluniversitychallenge.com/, kde naleznete i podrobná pravidla soutěže a průběžné výsledky. Zda Vaše škola má aktivní předplatné Knovelu, si můžete ověřit snadno např. na adrese www.infozdroje.cz. Hodně štěstí!

Více informací

Nejnovější sekce Knovel je zaměřena na námořní inženýrství 6. 9. 2013 - Knovel Corporation

V pořadí již 32. tematická sekce Knovelu – Marine Engineering & Naval Architecture – pokrývá všechny aspekty námořního inženýrství. Určena je pro konstruktéry, kterým pomáhá vyspecifikovat a navrhnout lodi, námořní zařízení a nad/podmořské konstrukce s delší životností, efektivnějším provozem a větší bezpečností pro pracovníky.

Je praktickým návodem pro design a výkon lodí, přizpůsobení strojů a zařízení pro použití na moři, zlepšení výkonnosti lodních motorů, čerpadel a elektroniky. Vyjmenovává např. i všechna kritéria, která různé vládní a soukromé agentury používají pro klasifikaci lodí a plavidel. Dále zde naleznete informace o opravách a údržbě lodí.

Obsah pochází od předních vydavatelů, např. American Society of Civil Engineers (ASCE), Cambridge University Press, Elsevier, the Maritime & Coastguard Agency, PennWell, the Royal Institution of Naval Architects (RINA), The Society of Naval Architects and Marine Engineers (SNAME), The Institution of Engineering and Technology (IET), World Scientific, Editions Technip a Woodhead Publishing.

Seznam všech titulů z této kolekce je dostupný zde.

Více informací

Intelektuálne dejiny online 6. 9. 2013 - Brill

Vydavateľstvo Brill spracovalo do elektronickej podoby všetky zväzky z edície Brill's Studies in Intellectual History. Kolekcia 2013 obsahuje v súčasnosti 219 kníh.

Prvá online kolekcia o intelektuálnych dejinách predstavuje nové prístupy k histórii, dejinám filozofie a teológie, duchovným dejinám a dejinám ideí. Osobitná pozornosť je venovaná využitiu interdiscipli­nárnych metód, vlastných kultúrnej antropológii, sémiotike a jazykovej analýze. Zastúpené sú práce významných učencov aj zborníky z konferencií, ktoré by inak bolo ťažké získať.

S kolekciou 2013 sa môžete zoznámiť cez voľne dostupné vyhľadávanie, popisy kníh a názvy kapitol.

Více informací

AiP Beroun má nové www stránky 3. 9. 2013 - AiP Beroun s.r.o.

Zajímá vás digitalizace a zpřístupnění jejích výsledků? Naše dceřinná společnost AiP Beroun právě spustila zbrusu nové www stránky, kde se můžete dozvědět o jejích aktivitách v oblasti šetrné digitalizace a o nových nástrojích a službách s ní souvisejících.

Více informací

Tisíce nových titulů v ebrary pro trvalý nákup 3. 9. 2013 - ProQuest | ebrary

Na konci prázdnin přibylo v nabídce ebrary více než 4 100 nových e-books pro akademické a veřejné knihovny, které jsou dostupné formou trvalého nákupu.

Celkově ebrary nabízí pro trvalý nákup již okolo 431 900 titulů, které je možné i stahovat na mobilní zařízení a číst offline.

Více informací

Prečo nakupujeme? 2. 9. 2013 - Henry Stewart Talks

Henry Stewart Talks sprístupnilo sériu trinástich e-prednášok objasňujúce nákupné správanie spotrebiteľov v kolekcii Marketing & Management.

Pokiaľ máte aktívne predplatné, váš prístup je automaticky rozšírený o novú sériu o spotrebiteľskom správaní a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

Více informací

Nezmeškejte volný přístup ke všem časopisům DeGruyter 30. 8. 2013 - De Gruyter

Vydavatelství De Gruyter na 30 dní zpřístupňuje více než 650 titulů ze své produkce, včetně 132 impaktova­ných, jedná se např. o:

De Gruyter vydává řadu velmi kvalitních titulů z oblasti humanitních a sociálních věd, medicíny, práva, ekonomie a dalších vědních oborů. E-časopisy je možné předplácet jednotlivě nebo si vybrat z nabízených balíčků, po ukončení předplatného zůstává přístup k předplacenému ročníku.

Více informací

E-novinky

Sledujeme poctivě novinky ve světě elektronických informačních zdrojů.

Šetřte svůj čas. Dostávejte souhrn toho nejzajímavějšího do své schránky.

» Registrujte se «

Mějte přehled v e-zdrojích

Umožníme vašim uživatelům získat přehled v dostupných e-zdrojích.

Služba Infozdroje.cz umožňuje:

  • získat aktuální přehled dostupných IZ
  • najít doplňující materiály (návody, výuková videa, apod.)

Jak využít tuto službu?

Službu poskytujeme zákazníkům naší společnosti zdarma. Po přístupu automaticky zobrazí všechny aktuálně dostupné e-zdroje, poskytnuté naší společností.

Poznejte své Infozdroje.cz