SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

De Gruyter zpřístupní e-publikace Yale University Press a Princeton Annals of Mathematics 19. 10. 2016 - de Gruyter GmbH & Co. KG

Akademické vydavatelství De Gruyter a Yale University Press (YUP) se dohodli na spolupráci týkající se prodeje e-publikací YUP. Portfolio De Gruyter tak obohatí řada jedinečných akademických publikací z produkce YUP, jedná se jak o tituly aktuální a chystané, tak i o archivní.

De Gruyter aktuálně také zpřístupnil na své platformě De Gruyter Online jednu z nejstarších a nejrespektova­nějších edic Princeton Annals of Mathematics Studies. De Gruyter je jediný vendor, který prodává tuto edici jako celek, k dispozici bude celkem více než 180 svazků. Annals of Mathematics Studies publikuje Princeton University Press již od roku 1940, edice obsahuje řadu stěžejních matematických děl 20. století. Dostupné jsou i další matematické edice: De Gruyter Expositions in Mathematics, De Gruyter Studies in Mathematics, Princeton Mathematical Notes, a Princeton Mathematical Series.

Více informací

Další generace nástrojů pro obohacení knihovního katalogu. Představujeme Syndetics Unbound! 18. 10. 2016 - ProQuest LLC

Služba Syndetics Unbound slouží k obohacení katalogu knihovny podrobnými informacemi o jednotlivých titulech. Kombinuje prvky ze dvou oblíbených služeb Syndetic Solutions a LibraryThing for Libraries.

Služba obohacuje záznamy knih, e-knih, CD, DVD, audio knih a dalších jednotek v knihovním katalogu o další informace, například obálku, obsah, anotaci, recenzi, informace o autorovi, úryvky z textu, prolinkování na podobné/oblíbené tituly, odborné a čtenářské recenze, udělená ocenění, tagy, ad. Dále umožňuje interaktivní a dynamické zobrazení vybraných titulů na www stránkách, v online katalogu, na blogu, na Facebooku, ap.

Syndetics Unbound nabízí responzivní uživatelské rozhraní pro fungování na mobilních zařízeních, a je kompatibilní s většinou knihovních systémů a vyhledávacích služeb typu discovery.

Konfigurace je velice jednoduchá, nastavení lze optimalizovat přes admin modul. Detailní statistiky ukazují, které prvky jsou pro uživatele nejužitečnější, a které přispívají k vyššímu využití zdrojů z fondu knihovny.

Více informací

Taylor & Francis vydal encyklopédiu feminizmu 19. storočia 16. 10. 2016 - Taylor & Francis Group, an Informa business

Vydavateľstvo Taylor & Francis predstavilo prvú časť online programu Routledge Historical Resources s primárnymi a sekundárnymi prameňmi pre výskum 19. storočia. History of Feminism sprístupňuje knihy, kapitoly, články a ilustrácie pre výskum a štúdium feminizmu v rokoch 1776 až 1928.

Více informací

Moderna má svoju encyklopédiu 15. 10. 2016 - Taylor & Francis Group, an Informa business

Vydavateľstvo Taylor & Francis vydalo interdisciplinárnu Routledge Encyclopedia of Modernism zameranú na modernu vrátane abstraktného expresionizmu, Bauhaus, kubizmu, dadaizmu, expresionizmu, futurizmu, či sociálneho realizmu.

Encyklopédia je priebežne aktualizovaná odborníkmi na literatúru, architektúru, výtvarné umenie, hudbu, tanec, divadlo, film a filozofiu. Hlavným redaktorom je Stephen Ross, prezident Modernist Studies Association.

Více informací

Aktuálne analýzy a štúdie World Bank 14. 10. 2016 - World Bank Group

World Bank v septembri zverejnila publikácie v edíciách:

Mimo edícií napr. druhé vydanie Impact Evaluation in Practice.

Pokiaľ vaša organizácia má predplatné k World Bank eLibrary, automaticky získavate prístup ku všetkým novým aj aktualizovaným publikáciám.

Více informací

Sedem nových vydavateľstiev v Knoveli 4. 10. 2016 - Knovel | Elsevier

Knovel nadviazal spoluprácu so siedmymi medzinárodnými vydavateľstvami a rozšíri Knovel Library o informačné zdroje od Water Environment Federation, PIANC, Society for Fire Protection Engineering, TMS – The Minerals, Metals & Materials Society, VDE Verlag, Royal Aeronautical Society a Bloomsbury.

Príručky a odborné knihy obsahujú informácie o čistení odpadových vôd, požiarnej ochrane stavieb, ťažbe a spracovaní nerastných surovín, inteligentných anténach a robotike, konštrukcii lodí a námornej technike, konštrukcii lietadiel ako aj výstavbe a údržbe prístavov.

Od 12. 9. boli z akademickej verzie Knovelu vyradené dve publikácie od University Science: General Chemistry, 4e a Modern Physical Organic Chemistry. Ostatné zdroje od tohto vydavateľstva v Knoveli zostávajú – deväť v akademickej verzii a jedenásť vo verzii pre komerčné spoločnosti.

V Knoveli je výber z príručiek a odborných kníh od 140 vydavateľstiev a spoločností a nástroje, ako vyhľadávanie materiálov podľa ich vlastností a interaktívne rovnice, najmä pre technické odbory.

Více informací

Díky za čtvrtstoletí spolupráce! 30. 9. 2016 - Albertina icome Praha

Skoro se tomu nechce věřit, ale letos v létě už to opravdu bylo 25 let, co jsme tu, abychom vám poskytovali své služby.

Mohli bychom zde vyčíslit, kolik předplatných kolika zákazníkům jsme za ta léta zajistili, kolik bylo hodin školení a seminářů, kolik konferencí jsme uspořádali, na kolik žádostí o podporu jsme reagovali. Ale byla by to jen suchá čísla.

Co nás opravdu těší je, že se k nám vracíte, že nám občas pošlete mailem poděkování nebo pochvalu nebo nám dáte jinak najevo, že jste s námi spokojeni a že s námi spolupracujete rádi. Děkujeme!

Za ty roky jsme skvěle sehraný tým – seznamte se se všemi, kteří pro Albertinu v současné době pracují.

Ilustrace Eva Holická

Více informací

Knižní kolekce toho nejlepšího z vydavatelství Lippincott Williams & Wilkins 27. 9. 2016 - Wolters Kluwer - Ovid

Exkluzivně na platformě Ovid je nyní dostupná kolekce e-knih LWW Classic Book Collection, která zahrnuje více než 1 000 titulů z vydavatelství Lippincott Williams & Wilkins.

Najdete zde stěžejní tituly z padesáti specializací klinické medicíny, ošetřovatelství, farmakologie, behaviorálních a sociálních věd, např.:

 • Devita, Hellman & Rosenberg's Cancer: Principles & Practice of Oncology
 • The Washington Manual of Medical Therapeutics
 • 5-Minute Clinical Consult Standard 2016
 • Colon and Rectal Surgery
 • Feigenbaum's Echo­cardiography
 • Handbook of Psychiatric Drug Therapy
 • Kaplan & Sadock’s Compre­hensive Textbook of Psychiatry
 • Lippincott's Nur­sing Procedures

Další přednosti této kolekce:

 • cca 700 titulů v aktuálním vydání
 • 551 titulů s Doody hodnocením
 • platforma Books@Ovid nabízí intuitivní vyhledávání, komfortní zobrazení a umožňuje stahování jednotlivých kapitol
 • přístup pro instituci lze získat jednorázovým nákupem za zvýhodněné ceny

Více informací

Knovel Engineering Academic Challenge začne 10. 10. 2016 23. 9. 2016 - Knovel | Elsevier

Onedlho začne jesenná súťaž Engineering Academic Challenge určená študentom vysokých škôl, ktoré majú prístup ku Knovel Library. Súťaž vypukne 10. októbra 2016 a potrvá päť týždňov do 13. novembra. Každý pondelok bude zverejnená jedna „výzva“ a do ďalšieho pondelka možno odpovedať.

Podmienkou účasti je predchádzajúca registrácia účastníka. Podrobnosti vrátanie výhier sú uvedené na eac.elsevier.com a tiež na stránke otázok a odpovedí.

Prajeme veľa zdaru všetkým študentom z českých a slovenských vysokých škôl!

Více informací