SlovenskyEnglish

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

INFORUM 2013: v pátek devatenáctého odzvoní ranním ptáčatům 15. 4. 2013 - Albertina icome Praha

Upozorňujeme všechny zájemce o účast na INFORU 2013, že tento pátek (19.4.) končí možnost zaregistrovat se na konferenci se slevou pro ranní ptáčata. Proto s přihlašováním a platbou neváhejte!

INFORUM proběhne jako každý rok na Vysoké škole ekonomické, letos bude konference dvoudenní od21. do 22. května 2013. Doprovodné workshopy, zaměřené na discovery systémy a budoucnost elektronických knih, se uskuteční v pondělí20. května.

Pozvání na konferenci přijali Stephen Abram z Kanady, Aki Lassila z Finska a Thomas Mutschler z Německa. Na výstavě v předsálí se bude možné setkat se zástupci domácích a zahraničních vystavujících firem.

Těšíme se na setkání s vámi a vy se můžete těšit na zajímavý odbornýspolečenský program!

Více informací

ProQuest digitalizuje dizertace z předních evropských univerzit 15. 4. 2013 - ProQuest

Společnost ProQuest v současné chvíli digitalizuje více než 15 000 diplomových prací a dizertací z předních evropských univerzit (University College London, University of Aberdeen, Cardiff University, University of Leicester, University of Bath a University of Valencia), a nabídne tak poprvé online přístup k absolventským pracím těchto prestižních univerzit.

Všechny práce budou dostupné na konci roku 2013 a stanou se součástí PQDT Global – nového zdroje absolventských prací ze světových top univerzit. V roce 2015 by databáze PQDT Global měla nabídnout více než 2 miliony plných textů a 3,5 milionu záznamů s abstraktem. Každý následující rok se pak v databázi objeví více než 90 000 nových prací, včetně 15 000 z konti­nentální Evropy, a to v různých jazycích.

Více informací

Dizajn historických záhrad online 5. 4. 2013 - Brill

Vydavateľstvo Brill sprístupnilo kolekciu primárnych prameňov zaoberajúcich sa záhradami, ich architektúrou a umením tvorby zo 16. až 19. storočia.

Historical Garden Design Online obsahuje 178 úplných textov s ilustráciami, ktoré sa týkajú teórie i praxe zahradníčenia, návrhu záhrad, doplnkov, záhradných budov a skleníkov, či použitia stromov. Súčasťou sú diela významných záhradníkov svojej doby.

Více informací

Vypočujte si e-prednášku zo série o podnikaní v Číne 3. 4. 2013 - Henry Stewart Talks

Henry Stewart Talks rozšírili kolekciu Marketing and Management o sériu 12 e-prednášok podnikaní v Číne od popredných svetových odborníkov.

So sériou Doing Business in China sa môžete zoznámiť cez krátke ukážky z každej e-prednášky alebo si vypočuť a pozrieť do 30. apríla 2013 voľne dostupnú celú e-prednášku The landscapes of China: past and present influences on society and politics.

Používatelia s aktívnym predplatným majú prístup automaticky rozšírený o novú sériu a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

Více informací

Pramene o Hitlerovi online 3. 4. 2013 - De Gruyter

Vydavateľstvo De Gruyter sprístupnilo databázu Hitler. Quellen 1924–45. Na jednom mieste je teraz dostupných takmer 9000 strán pôvodných troch tlačených prameňov, ktoré dokumentujú celé spektrum Hitlerovho pohľadu na svet a približujú prerod NSDAP v jeho stranu:

 • Hitler – Speeches, Writings, Proclamations (1925–33) od Institute of Contemporary History (IFZ)
 • Hitler: Speeches and Proclamations – Max Domarus edition (1932–1945)
 • dokumenty zo súdneho konania kvôli vlastizrade v roku 1924

Dokumenty boli zindexované, aby vedci mohli jednoducho vyhľadávať slová v textoch a názvoch dokumentov, podľa dátumu, osoby, miesta, predmetu, roku a publikácie.

Více informací

Nové e-prednášky v HSTalks o tuberkulóze a neurológii 2. 4. 2013 - Henry Stewart Talks

Kolekcia Biomedical & Life Sciences Collection obsahuje dve nové série:

S oboma sériami sa môžete zoznámiť cez krátke ukážky z každej e-prednášky. Zo série Tuberculosis je voľne dostupná do 30. apríla 2013 celá e-prednáška Drug resistance in tuberculosis and its public health management.

Používatelia s aktívnym predplatným majú prístup automaticky rozšírený o nové série a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

Více informací

ebrary nabízí novou kolekci německých titulů 2. 4. 2013 - ProQuest | ebrary

ebrary zpřístupnila novou kolekci elektronických knih v němčině, která je dostupná pro akademické knihovny formou předplatného – ebrary Deutsche Sammlung. Kolekce obsahuje tituly z těchto oborů: věda, technika a medicína, humanitní vědy a umělecké disciplíny.

Aktuálně je dostupých více než 4500 titulů z vydavatelství jako jsou De Gruyter, Aarhus University Press, International Monetary Fund, Ohne Verlag, a Frank & Timme GmbH. Kolekci je možné si předplatit samostatně nebo spolu s Academic Complete, která byla v roce 2012 oceněna jako nejlepší databáze elektronických knih.

Další tituly v němčině, tentokrát dostupné formou nákupu, si lze jednoduše vyhledat dle vydavatele nebo oboru zde.

Více informací

Kolekce eknih vydavatelství De Gruyter pro letošní rok 2. 4. 2013 - De Gruyter

Vydavatelství De Gruyter již zveřejnilo informace o chystaných kolekcích elektronických knih na letošní rok (produkce za kalendářní rok 2013). Nově nabízí balíčky elektronických knih se zaměřením na lingvistiku / literaturu / umění a architekturu. Novinkou jsou tituly vydavatelství Birkhäuser. Balíčky obsahují také tituly partnerských vydavatelství Harvard University Press, Detail, Verlag Dr. Otto Schmidt a Böhlau Verlag.

Přehled všech balíčků pro rok 2013 je dostupný v našem katalogu. Všechny elektronické knihy jsou dostupné přes platformu De Gruyter Online. E-knihy je možné kupovat jednotlivě nebo si vybrat z nabízených balíčků. Např. Library and Information Science obsahuje Handbook of Information Science, Open Access and Digital Libraries (publikace IFLA) a the Publishers International ISBN Directory 2014.

Lze uplatnit množstevní slevy a při nákupu kompletního balíčku všech publikací pro rok 2013 získáte tituly o 20% levněji. Tituly vydané v letech 2005–2012 lze také zakoupit ve formě kompletních a tematických kolekcí.

Více informací

Přečtěte si nejznámější světové deníky online 2. 4. 2013 - ProQuest

Do konce dubna máte možnost si vyzkoušet ProQuest Newsstand, jednu z největších online databází světových deníků. Naleznete zde tituly jako:

 • The New York Times
 • The Wall Street Journal
 • USA TODAY
 • Los Angeles Times
 • The Boston Globe
 • The Guardian
 • The Times
 • The Washington Post
 • China News
 • a další (seznam titulů)

Celkem je v nabídce téměř 1 400 titulů, z nichž cca 1 100 je k dispozici plnotextově. Retrospektiva sahá až do roku 1977, databáze je aktualizovaná několikrát denně.

Databáze je dostupná jako celek a také formou regionálních (dílčích) kolekcí nebo je možné si vybrat jednotlivé tituly.

Pro aktivování zkušebního přístupu se zaregistrujte do sociální sítě ProQuest Discover More Corps – stačí vlevo vyplnit jednoduchý formulář, počkat až Vám přijdou na e-mail přihlašovací údaje, a ihned poté můžete databázi volně využívat až do 30. dubna 2013. Pokud jste uživatelem ProQuest Central, celou databázi ProQuest Newsstand máte dostupnou v rámci předplatného.

Více informací

Kolekcia Journal of Bone & Joint Surgery pre ortopédov 29. 3. 2013 - Ovid

Na platforme OvidSP je sprístupnená Journal of Bone & Joint Surgery – US Volume Bundle. Kolekcia obsahuje tri špičkové časopisy pre ortopédov a chirurgov:

Více informací

E-novinky

Sledujeme poctivě novinky ve světě elektronických informačních zdrojů.

Šetřte svůj čas. Dostávejte souhrn toho nejzajímavějšího do své schránky.

» Registrujte se «

Mějte přehled v e-zdrojích

Umožníme vašim uživatelům získat přehled v dostupných e-zdrojích.

Služba Infozdroje.cz umožňuje:

 • získat aktuální přehled dostupných IZ
 • najít doplňující materiály (návody, výuková videa, apod.)

Jak využít tuto službu?

Službu poskytujeme zákazníkům naší společnosti zdarma. Po přístupu automaticky zobrazí všechny aktuálně dostupné e-zdroje, poskytnuté naší společností.

Poznejte své Infozdroje.cz