SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Aktualizované knihy v kolekciách na McGraw-Hill Medical 16. 12. 2017 - McGraw-Hill Professional

Vydavateľstvo McGraw-Hill rozšírilo AccessMedicine o nové vydania kníh CURRENT Practice Guidelines in Primary Care 2018, Poisoning & Drug Overdose, Essentials of Clinical Geriatrics a aktualizovalo kapitoly v Harrison’s Prin­ciples of Internal Medicine.

Do špecializovaných kolekcií pribudli:

 • AccessPharmacy – 2018 NAPLEX® Online Question Bank, 6. vydanie Drug Information: A Guide for Pharmacists a prípadové štúdie Pharmacotherapy Casebook: A Patient-Focused Approach, 10e
 • AccessBiomedi­calScience – 7. vydanie Sherris Medical Microbiology
 • AccessPhysiot­herapy – 3. vydanie Cardiovascular and Pulmonary Physical Therapy: An Evidence-Based Approach a prípadové štúdie Therapeutic Modalities
 • AccessObGyn – Case Files: Ob/Gyn 5th ed.
 • AccessNeurology – 10. vydanie Clinical Neurology, prípadové štúdie Neurology 3e a Neuroradiology Case Review
 • F.A. Davis PT Collection – 7. vydanie Therapeutic Exercise: Foundations and Techniques a videá

Medicínske knihy vydavateľstva McGraw-Hill sú v elektronickej podobe dostupné pre organizácie len v kolekciách Access…. Okrem samotných textov obsahujú aj multimédiá a nástroje pre klinickú prax a vzdelávanie.

Více informací

PF 2018 16. 12. 2017 - Albertina icome Praha

Rok 2017 pomalu končí a to je podle nás ten správný okamžik poděkovat vám za vaši přízeň v letošním roce. Přejeme vám veselé Vánoce plné kouzelných chvil s vašimi blízkými a vše nejlepší do nového roku!

Vaše AiP.

Ilustrace Eva Holická

Více informací

Hot Topics: interdisciplinárne knižné kolekcie od Cambridge University Press 15. 12. 2017 - Cambridge University Press

Vydavateľstvo Cambridge University Press predstavilo nové interdisciplinárne knižné kolekcie Hot Topics:

Na výber sú aj kolekcie Capitalism, Data privacy & protection, Ecology & environment, Energy, Nanotechnology, Neuroscience, Network science, Petroleum science, Systems biology a The good student. Zoznamy titulov pošleme na vyžiadanie.

Více informací

V soutěži Royal Society získala čestné uznání fotografie českého astronoma 14. 12. 2017 - Royal Society Publishing

V prosinci byly vyhlášeni vítězové letošní fotografické soutěže Royal Society Publishing Photography competition 2017, která je určena pro vědce.

Zastoupení zde má také česká věda, protože v kategorii Astronomie získala čestné uznání fotografie Petra Horálka, gratulujeme! Oceněné fotografie publikoval na svých stránkách také deník The Guardian.

Více informací

Cold War Eastern Europe - země východního bloku v době studené války 13. 12. 2017 - Taylor & Francis Group, an Informa business

Taylor & Francis Group představuje nový online zdroj Cold War Eastern Europe, který zpřístupňuje tisíce spisů politického oddělení U.K. Foreign Office, které se spolu se svými ambasádami a konzuláty v Sovětském svazu a socialistických zemích východní Evropy zajímalo o všechny aspekty politického, ekonomického, kulturního, společenského a disidentského života za železnou oponou. Poskytli také zpravodajství, a v některých případech i očité svědectví, o klíčových milnínících studené války, jako byla maďarská revoluce nebo Chruščovova „tajná řeč“.

Databáze pokrývá všechny země východní Evropy a umožňuje tak komparativní studium trendů v celém regionu nebo hloubkovou analýzu jednotlivých zemí.

Cold War Eastern Europe bude rozdělena do chronologicky sestavených modulů. Modul I zahrnuje období od roku 1953 do roku 1960. Pro zainteresované instituce je k dispozici zkušební přístup na 30 dní, kontaktujte Filipa Vojtáška a Miriam Suchoňovú.

Více informací

Oxford Art Online a Oxford Music Online představili nové uživatelské rozhraní 11. 12. 2017 - Oxford University Press

Nová, vylepšená verze Oxford Art Online a Oxford Music Online slibuje mimo jiné:

 • responzivní design, který elegantní cestou přizpůsobí zobrazení dat na různých zařízeních
 • vyhledávání s využitím našeptávače (query builder) usnadňující rychlejší cestu k hledaným výsledkům
 • rozšířený a přitom přehlednější rejstřík pojmů
 • častější aktualizaci obsahu
 • integraci nástrojů pro snadnější sdílení obsahu v rámci sociálních sítí, atd.

Pro přístup do Oxford Art Online je stále aktuální adresa oxfordartonli­ne.com, ale vedle toho lze nově využít i přímých odkazů na jednotlivé součásti:

Pro Oxford Music Online stále platí adresa oxfordmusicon­line.com, a nově také oxfordmusicon­line.com/grove­music.

Ke stažení jsou MARC záznamy a propagační materiály.

Více informací

Taylor & Francis začne vydávat časopisy pro matematiky z produkce MAA 8. 12. 2017 - Taylor & Francis Group, an Informa business

Akademické vydavatelství Taylor & Francis Group oznámilo navázání spolupráce s Mathematical Association of America (MAA). Od ledna 2018 tak začne vydávat tři časopisy této asociace: The American Mathematical Monthly, College Mathematics Journal, a Mathematics Magazine, a také magazín Math Horizons.

Mathematical Association of America je největší celosvětová komunita matematiků, studentů a nadšenců. Cílem sdružení je posílit pochopení matematiky a jejího dopadu na náš svět.

Více informací

De Gruyter digitalizuje zpětně svůj archiv až do roku 1749 7. 12. 2017 - de Gruyter GmbH & Co. KG

Vydavatelství De Gruyter se letos rozhodlo pro digitalizaci svého kompletního knižního archivu, který sahá až do roku 1749. Aktuálně je k dispozici 10 000 e-knih, především těch, které již byly rozebrány v papírové podobě, do konce roku přibude dalších 3 000 nejžáda­nějších titulů. Do digitální podoby bude do konce roku 2020 převedeno celkem 40 000 knižních publikací, archiv pokryje 260 let.

Více informací

Vánoční soutěž s vydavatelstvím Karger 7. 12. 2017 - S. Karger Publishers

Vánoční soutěž pro všechny uživatele elektronických časopisů a knih z vydavatelství Karger je tu! Stačí si od 1. do 24. prosince vytvořit osobní uživatelský účet My Karger nebo zaslat odpověď na jednoduchou otázku.

Výhodou vytvoření osobního účtu je například možnost nastavit si zasílání novinek na Váš e-mail nebo uložení zajímavých článků.

Podrobná pravidla a seznam výher viz www.karger.com/Company/Xmas.

Vydavatelství Karger ročně produkuje cca 80 titulů časopisů a 60 titulů knih se zaměřením na medicínské obory. Většina titulů vychází v angličtině.

Více informací

De Gruyter koupil vydavatelství Deutscher Kunstverlag (DKV) 6. 12. 2017 - de Gruyter GmbH & Co. KG

S účinností od 1. ledna 2018 se vydavatelství Deutscher Kunstverlag (DKV) stává součástí společnost De Gruyter. Dále se bude pokračovat ve vydávání nových publikací pod touto značkou.

Publikační program DKV zahrnuje všechny oblasti umění, architektury, fotografie, historického uchovávání, archeologie, designu a řemesel. Dále vydává katalogy, dizertační práce, ročenky, průvodce uměním a muzei, a také monografie. DKV dosud vydalo 800 tištěných titulů v německém a anglickém jazyce a tři časopisy z oblasti architektury, historického uchovávání a historie umění. De Gruyter investuje do digitalizace těchto publikací.

Více informací