SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Responzivní web pro časopisy Taylor & Francis 6. 9. 2016 - Taylor & Francis Group, an Informa business

Vydavatelství Taylor & Francis zveřejnilo novou podobu uživatelského rozhraní Taylor & Francis Online pro časopisy, a to na základě odezvy a požadavků od samotných uživatelů. Nové rozhraní je velmi přehledné, se zvýrazněním klíčových funkcí a optimalizované i pro prohlížení na mobilních zařízeních. Při vyhledávání lze využít řadu faset, a výsledky lze následně třídit pomocí několika filtrů. Změnil se i vzhled domovských stránek časopisů a zobrazení jednotlivých článků. Uživatelé mají nyní snadný přehled o tom, do kterých článků má jejich instituce přístup.

Podívejte se na nové rozhraní v krátkých ukázkách:

Knihovníci mají možnost přes admin modul nahrát logo knihovny. Kromě časopisů jsou na platformě Taylor & Francis Online dostupné také referenční příručky a databáze.

Více informací

Nové časopisy vydavatelství Karger na rok 2017 5. 9. 2016 - S. Karger Publishers

Vydavatelství Karger, které se specializuje na časopisy a knihy pro výzkum a klinickou praxi v oblasti biomedicínckýh věd, zveřejnilo chystané novinky na rok 2017. Od ledna začne vydávat 5 nových časopiseckých titulů: Aesthetics in Dermatology and Surgery, Annals of Neurosciences, Case Reports on Headache, Digital Biomarkers a GE – Portuguese Journal of Gastroenterology.

Z online časopisů a knih je možné si libovolně vybírat, všechny tituly jsou dostupné na stejné platformě. Archivní práva na 5 let s možností obnovy, neomezený počet současně pracujících uživatelů, statistiky COUNTER, záznamy ve formátu MARC 21, Shibboleth, množstevní slevy.

Přístup lze získat i k archivním číslům, dostupná je kolekce 63 časopisů Karger Journal Backfiles Collection, kde najdete čísla z let 1998–2013 – lze koupit jako celek nebo po jednoltivých titulech. Ještě starší obsah je pak k dispozici v Karger Journal Archive Collection (od prvního čísla až po rok 1997). Jedná se o 64 titulů, v nabídce je pět tematických balíčků.

Pro nemocnice je v nabídce balíček vybraných časopisů a knih Karger Hospital Collection.

Kompletní přehled všech kolekcí Karger naleznete v našem katalogu.

Více informací

Aktuálne analýzy a štúdie World Bank 2. 9. 2016 - World Bank Group

World Bank v auguste zverejnila publikácie – najmä výskumné štúdie – v edíciách:

Pokiaľ vaša organizácia má predplatné k World Bank eLibrary, automaticky získavate prístup ku všetkým novým aj aktualizovaným publikáciám.

Více informací

Už zase je prvního září? 1. 9. 2016 - Albertina icome Praha

Listí ještě neopadává, ale již brzy se o slovo přihlásí babí léto a podzim. Po prázdninové odmlce pro Vás máme opět souhrn novinek a pozvánek na několik akcí, které Vám začátek podzimu jistě zpříjemní.

Ilustrace Eva Holická

Více informací

Umění Latinské Ameriky v Grove Art Online 22. 8. 2016 - Oxford University Press

Grove Art (součást Oxford Art Online) aktualizoval 128 článků zaměřených na umění v Latinské Americe. Na základě projektu by měla vzniknout nová třísvazková Grove Encyclopedia of Latin American Art and Architecture. Zařazeno bylo také více než 75 obrázků, např. obraz Fridy Kahlo Nemocnice Henry Ford nebo murál Diega Rivery Muž na křižovatce. Nové obrázky se objevily také v biografiích latinskoamerických umělců (Francisco Toledo, Tunga, Fernando Botero) a u hesel týkajících se fotografie v Číně a Japonsku.

Další novinkou jsou hesla spojená s právem (např. Moral Rights of Art) nebo historií sběratelství. Grove zařadil i čtyři nové články k americkému umění (např. Spirituality and art in the United States). Pokračuje také aktualizace obsahu k umění a architektuře středověku, aktuálně byla vydána Grove Encyclopedia of Medieval Art and Architecture. Kompletní informace o novinkách.

Více informací

Netřeba lovit olympijské medaile ze zeleného bazénu - JoVE představuje pH metr 17. 8. 2016 - MyJoVE Corp.

Olympiáda v Riu hostí ty nejlepší sportovce světa, ovšem zelenající voda vyvolává obavy jak u plavců, tak i diváků. Ještě, že máme od JoVE návodné video z laboratoře doktora Zhongqi He, Ministerstva zemědělství USA, který nás naučí:

» kterak používat pH metr. «

Recenzovaný vědecký video-časopis JoVE (Journal of Visualized Experiments) obsahuje instruktážní nahrávky vědeckých pokusů s odborným komentářem jednotlivých částí. Pokrývá oblasti biologie, fyziky, chemie, medicíny, neurověd a životního prostředí.

Jak praví japonské přísloví: Jednou sám vidět je lepší než stokrát slyšet.

Více informací

Nová videokolekce pro diagnostiku duševních poruch 16. 8. 2016 - Alexander Street, a ProQuest Company

Alexander Street oznámil zpřístupnění nové videokolekce Diagnosing Mental Disorders: DSM-5® and ICD-10, která ilustruje a vysvětluje formou videí nejčastější duševní poruchy a jejich klasifikaci. Základem jsou Diagnostic and Statistical Manual for Mental Disorders (Diagnostický a statistický manuál duševních /mentálních poruch, 5. vyd.) – mezinárodně používaná příručka Americké psychiatrické společnosti (APA) pro klasifikaci a statistiku mentálních poruch, a International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems (10th revision).

Kolekce nabízí 21 videí, ve kterých profesionální herci demonstrují příznaky dvaceti nejčastěji diagnostikovaných duševních chorob, videa zahrnují také rozhovory s odborníky na duševní zdraví.

Více informací

AccessCardiology pro intervenční kardiologii a elektrofyziologii 15. 8. 2016 - McGraw-Hill Professional

McGraw-Hill Education zpřístupnil nový specializovaný informační portál pro kardiologii AccessCardiology, kde jsou na jednom místě dostupné všechny zdroje pro tento obor, a to jak pro studenty, tak pro zkušené lékaře.

Nabízí se nejžádanější referenční příručky a atlasy (např. Hurst's The Heart, Color Atlas and Synopsis of Echocardiography a Harrison's Car­diovascular Medicine), zvuková kolekce Heart Sounds Collection, rozsáhlá multimediální knihovna (videa, echokardiogramy), obrázky ve vysokém rozlišení, 2 Minute Medicine (rychlé přehledy a souhrny z nových lékařských studií), kalkulátory, Hurst's Imaging Cases, integrovaná databáze léčiv (dávkování, indikace, nežádoucí účinky) a informace pro pacienty

Dostupné formou předplatného. Portál je optimalizován pro prohlížení v mobilních zařízeních.

Více informací

Nový portál pro hematoonkologii v praxi i ve výuce 11. 8. 2016 - McGraw-Hill Professional

McGraw-Hill Education zpřístupnil na své platformě AccesMedicine nový specializovaný informační portál pro hemato-onkologii HemOnc Collection, kde jsou na jednom místě dostupné všechny zdroje pro tento obor, a to jak pro studenty, tak pro zkušené lékaře.

Nabízí se nejžádanější referenční příručky (např. Williams Hematology and Hematology-Oncology Therapy a The MD Anderson Manual of Oncology), klinické texty, které pomohou rychle diagnostikovat tři hlavní nádorová onemocnění krve – leukemie, lymfom a myelom. Dále kalkulátory a možnost vytvořit si vlastní testy.

Dostupné formou předplatného, podmínkou je být také předplatitelem AccessMedicine. Portál je optimalizován pro prohlížení v mobilních zařízeních.

Více informací

Mobilní aplikace s interaktivním anatomickým atlasem pro Apple 9. 8. 2016 - Visible Body

Human Anatomy Atlas je nejznámější a nejpoužívanější online program od Visible Body. Anatomický atlas obsahuje 3D modely všech systémů lidského těla. Slouží nejen jako příručka, ale také jako skvělá pomůcka pro výuku a samostudium, či vzdělávání pacientů.

Verze Human Anatomy Atlas 2017 Edition pro iPad/iPhone nabízí rychlé vyhledávání, kvízy, detailní definice, latinské termíny a jejich výslovnost, dále interaktivní animované modely svalů a kostí, fyziologické animace, srovnání příčných řezů s výstupy z magnetické rezonance a fotografiemi z kadaverů, a mnoho dalšího! Prohlédněte si ukázku.

Pro získání přístupovách údajů do mobilní aplikace je třeba, aby instituce byla zároveň předplatitelem online verze Human Anatomy Atlas.

Více informací