SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Nové e-prednášky o biofarmaceutikách a biochémii v HSTalks 5. 5. 2014 - Henry Stewart Talks

Do kolekcie e-prednášok HSTalks Biomedical & Life Sciences pribudli tri série:

So sériami sa môžete zoznámiť cez krátke ukážky z každej e-prednášky. Zo série Synapses, Neurotransmitters and Receptor Channels je voľne dostupná do 31. 5. 2014 celá e-prednáška Presynaptic plasticity.

Pokiaľ vaša organizácia má predplatné ku kolekcii HSTalks Biomedical & Life Sciences, automaticky získavate prístup ku všetkým novým a aktualizovaným sériám a e-prednáškam.

Více informací

Novum Testamentum Supplements Online 5. 5. 2014 - Brill

Vydavatelství Brill v květnu zpřístupní pod názvem Novum Testamentum Supplements Online elektronickou verzi známé knižní série, která obsahuje všechny svazky publikované už od roku 1963. Celkem se jedná o 151 svazků, včetně těch, které vyšly v roce 2013.

V edici Novum Testamentum, Supplements vychází především monografie a eseje, které tvoří originální příspěvky pro obor studium Nového zákona.

Více informací

Teológia a misiológia na platforme BrillOnline 30. 4. 2014 - Brill

Vydavateľstvo Brill rozšírilo edičný program o elektronické informačné zdroje pre teológiu a misiológiu. Dostupné už sú:

Úplnou novinkou je zbierka primárnych prameňov Archives of the Church of Uganda Online.

Odborovo portfólio nadväzuje na doterajšie zdroje pre religionistiku, biblistiku a ranné kresťanstvo.

Více informací

Alexander Street: 500 top učebníc pre obchodné fakulty a programy MBA 24. 4. 2014 - Alexander Street Press

Po Global Business and Economics in Video vydavateľstvo Alexander Street Press rozširuje portfólio vzdelávacích informačných zdrojov pre obchodné fakulty a programy MBA o Business E-books Online. Súčasťou kolekcie je 500 učebníc zameraných na marketing, manažment, udržateľné podnikanie, obchodnú komunikáciu a riadenie ľudských zdrojov.

Nasledovať budú informačné zdroje pre výučbu a štúdium manažmentu ľudských zdrojov a medzinárodného podnikania.

Více informací

Nečakané ocenenie pre knihu od Royal Society of Chemistry 24. 4. 2014 - Royal Society of Chemistry

Kniha The Science and Commerce of Whisky od autorov Iana Buxtona a Paula Hughesa vyhrala 2014 Drammie Award. Zaujímavé na ocenení je, že bola ocenená len krátko po vydaní a o udelení ceny hlasujú priamo nadšenci pre whisky.

Více informací

Počet e-kníh na trvalý nákup v ebrary prekročil pol milióna 24. 4. 2014 - ProQuest

Počet elektronických kníh na trvalý nákup na platfome ebrary presiahol 500 000.

Okrem trvalého nákupu, ebrary sprístupňuje jednotlivé e-knihy aj formou krátkodobých pôžičiek alebo ako kolekcie odborných a vedeckých kníh formou predplatného.

Více informací

Pozvánka na 20. ročník konference INFORUM - co vás čeká a nemine 24. 4. 2014 - Albertina icome Praha

Ve dnech 27.-28. května 2014 se v Praze uskuteční konference INFORUM 2014 pořádaná Albertinou icome Praha ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze a dalšími subjekty.

Konference je zaměřena na elektronické informační zdroje a jejich akvizici, správu a propagaci, na aktuální trendy ve vyhledávání a discovery systémy, na digitalizační projekty kulturního dědictví, na využití mobilních technologií a cloudových služeb, a další témata.

20. ročník odstartuje pondělními workshopy. Lektorkami na prvním z nich budou Linda Vidlund a Cecilia Petersson ze Švédska, a účastníci si z něj odnesou praktické tipy a strategie pro zviditelnění elektronických informačních zdrojů. Na druhém workshopu Dave Pattern z Velké Británie spolu s Helle Lauridsen provedou úskalími výběru, implementace a propagace discovery systému.

Dave a Linda spolu s Cecilií vystoupí se svými příspěvky i v rámci zahájení konference INFORUM, kde nebude chybět ani Peter Gilliver, významný lexikograf a editor Oxford English Dictionary.

Kompletní program konference INFORUM 2014 a přihlášky pro účastníky naleznete na www.inforum.cz. Do 28. dubna platí sleva pro ranní ptáčata.

20 let, to už je důvod pro pořádnou oslavu, a tak účastníky konference zveme i na tradiční Infomejdan, kde dojde zároveň k předání Ceny INFORUM 2014. Mediálními partnery konference jsou IKAROS, Inflow a ProInflow. Součástí dvoudenní akce je také možnost setkat se v předsálí se zástupci domácích a zahraničních firem.

Jsou-li vám témata konference blízká, neváhejte a přihlaste se. V květnu se těšíme na shledanou.

Více informací

Psychologové zbystřete, sebrané spisy C.G. Junga v digitální podobě 24. 4. 2014 - ProQuest

Poprvé jsou v digitální podobě dostupné sebrané spisy švýcarského psychologa a psychoteraupeuta Carla Gustava Junga, a to na platformách ebrary a EBL.

The Collected Works of C.G. Jung: Complete Digital Edition (vyd. Princeton University Press) je stěžejním studijním materiálem pro studenty psychologie a příbuzných oborů, kteří díky převedení do digitální podoby mohou ve všech svazcích plnotextově vyhledávat.

C.G. Jung je zakladatelem analytické psychologie. Jeho přínos psychologii spočívá v pochopení lidské psychiky na pozadí světa snů, umění, mytologie, náboženství a filosofie. Má významný podíl na zkoumání příčin a léčbě schizofrenie.

The Complete Digital Edition obsahuje svazky 1–18 a svazek 19 (bibliografie). Přístup lze získat na základě jednorázového nákupu.

Více informací

Ťažko dostupné analýzy od J.P. Morgan na platforme ProQuest 24. 4. 2014 - ProQuest

J.P. Morgan a ProQuest spojili svoje sily, aby mohli vzdelávacie a výskumné inštitúcie využívať finančné a ekonomické analýzy firiem doteraz dostupné len pre kľúčových klientov a investorov obsiahnuté v Morgan Markets, a vytvorili databázu J.P. Morgan Research.

Obsahuje znalosti o vyše 3000 spoločnostiach z celého sveta a všetkých hlavných ekonomikách. Súčasťou sú informácie o trendoch, predpovede, makro analýzy spoločností a globálnej ekonomiky. Každý mesiac pribudne približne 1500 nových správ zverejňovaných spoločnosťou J.P. Morgan a výber z archívnych materiálov.

Analytické správy za sa dajú vyhľadávať súčasne s obchodnými správami, analýzami trhov a vedeckými článkami z ostatných databáz predplatených na platforme ProQuest.

Více informací