SlovenskyEnglish

Úvod » Semináře

Semináře a školení

Chcete vědět:

  • jak získat co nejvíce z dostupných elektronických informačních zdrojů,
  • jak využívat nástroje na jejich správu, integraci a efektivnější využívání,
  • co je nového ve světě elektronických informačních zdrojů a nástrojů?

Vyberte si z vypsaných seminářů:

Online New Oxford Shakespeare

Kdy: 28. 3. 2017, 12:30 – 13:00
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Zaregistrujte sa na webinár.

Zoznámte sa s novým úplným vydaním diela Williama Shakespearea z dielne Oxford University Press.

Súčasťou elektronického vydania sú Modern Critical Edition, Critical Reference Edition a Authorship Companion. Umožňuje súčasne vyhľadávať s ďalšími literárnymi a historickými dielami na platforme Oxford Scholarly Editions Online

Webinár povedie oficiálny školiteľ OUP. Je v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas seminára? Dohodnite si seminár u vás alebo online v slovenčine a češtine.

Online How Does the Past Inform Today? Key Primary Source Collections for Research in Social Movements

Kdy: 28. 3. 2017, 20:00 – 21:00
Vložné: zdarma, nutná registrace

Během tohoto živého webináře vystoupí kurátoři sbírek a pohovoří o tom, jak získávají primární zdroje do svých historických sbírek, jak jsou tyto zdroje používány v současném výzkumu sociálních hnutí a ve výuce, a jaký je jejich dopad na výstupy výzkumu. Zvláštní důraz bude kladen na průřez ženským hnutím a hnutím za svobodu černochů (Black Freedom movement), které zachycují unikátní a oceněné zdroje, obsahující videa, novinové články, knihy, články a disertace.

Jedním z pozvaných je i Daniel Lewis, který je ve společnosti ProQuest zodpovědný za doplnění nových kolekcí v rámci projektu History Vault a vylepšení vyhledávacího rozhraní.

Seminář bude v angličtině. Účast je bezplatná, stačí se jen zaregistrovat.

Seminář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Online Exploring Data Visualization Approaches to Enhance Student Engagement

Kdy: 29. 3. 2017, 20:00 – 21:00
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Zaregistrujte sa na webinár.

Dr. Anselm Spoerri zo School of Communication and Information na Rutgers University predstaví rôzne metódy vizualizácie dát spolu s príkladmi, ako pomáhajú rozšíriť výučbu, podporujú aktívnu účasť študentov a zapamätanie si.

Dr. Spoerri sa 20 rokov venuje výskumu vizualizácie informácií a učí študentov, ako čo najlepšie vizualizovať dáta. Svoje znalosti využil pri návrhu vizuálneho zobrazovania a interaktívnych funkcií nástroja DataVis v AccessEngine­ering od McGraw-Hill.

Webinár ACRL Choice je v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Chcete sa s nástrojom DataVis v AccessEngineering zoznámiť cez skúšobný prístup pre vašu organizáciu? Napíšte nám prosím.

Online Introduction to Syndetics Unbound

Kdy: 4. 4. 2017, 10:00 – 11:00
Vložné: zdarma, nutná registrace

Služba Syndetics Unbound kombinuje dva skvělé nástroje pro obohacení záznamů v knihovním katalogu Syndetic Solutions a LibraryThing for Libraries a přidává ještě responzivní uživatelské rozhraní pro fungování na mobilních zařízeních. Tento produkt vám umožní rychle a snadno transformovat váš knihovní katalog na výkladní skříň vaší knihovny.

V průběhu webináře bude tato služba představena.

Školení bude v angličtině. Účast je bezplatná, stačí se jen zaregistrovat:

Webinář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Online Literature Online - online webinář

Kdy: 5. 4. 2017, 11:00 – 12:00
Vložné: zdarma, nutná registrace

Anglická a americká literatura – básně, dramata, romány, nahrávky Shakespearových her, slovníky, literární časopisy, referenční publikace… to vše na jednom místě.

Praktický webinář představí službu Literature Online – obsah databáze, možnosti vyhledávání, užitečné nástroje, práci s výsledky, a další tipy. Prostor bude také pro dotazy účastníků.

Databáze je určena především specialistům v oblasti anglické a americké literatury, ale také učitelům a studentům angličtiny na pokročilých úrovních.

Webinář povede Björn Olofsson z ProQuestu. Účast je bezplatná, stačí se jen zaregistrovat

Nebo se podívejte na záznam webináře z června 2016.

Online From Video Usage to Engagement to Impact - Charging Ahead

Kdy: 6. 4. 2017, 20:00 – 21:00
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Zaregistrujte sa na webinár.

Od októbra 2016 diskutoval Alexander Street s komunitou knihovníkov o vytvorení administrátorského rozhrania, ktorý poskytne viac než len štatistické údaje, či používatelia vytvorili playlisty alebo zdieľali URL videí. Odpovie aj na otázky, prečo používateľ sledoval video a ako hodnotí jeho obsah. Na webinári zástupcovia Alexander Street predstavia nový administrátorský portál a budú diskutovať, ako ho ďalej vylepšovať.

Nevyhovuje vám čas? Napíšte nám, pošleme vám záznam z webinára.

Webinár je v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Online ProQuest OASIS - An Introduction

Kdy: 17. 4. 2017, 17:30 – 18:30
Vložné: zdarma, nutná registrace

ProQuest OASIS (Online Acquisitions and Selection Information System) je bezplatná online služba na vyhledávání, výběr a objednávání tištěných a elektronických knih pro akademické a vědecké knihovny.

V průběhu webináře se dozvíte více o službě OASIS, představeno bude také uživatelské rozhraní a ukázky objednávání knih přes OASIS.

Školení bude v angličtině. Účast je bezplatná, stačí se jen zaregistrovat.

Chcete mít přístup do OASIS nebo detailnější informace k této službě? Kontaktujte Filipa Vojtáška nebo Miriam Suchoňovú.

Webinář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Podívejte se na záznam webináře z 2.2. 2017.

Praha INFORUM 2017 "Jdeme do hloubky"

Kdy: 30. 5. – 31. 5. 2017, 10:00 – 15:30
Vložné: viz www stránky konference

23. ročník konference o profesionálních informačních zdrojích se bude opět konat v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze v termínu 30.-31. května 2017.

Napsali o konferenci INFORUM 2016: