SlovenskyEnglish

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

UpToDate: príbeh dievčaťa z Guatemaly 7. 4. 2014 - UpToDate

Čo majú spoločné odhodlanie, spolupráca, mobilný telefón a informácie z UpToDate? Dozviete sa v „príbehu dievčaťa a lekárky z Guatemaly“: http://youtu.be/eHk5OFxYk-U.

Více informací

Karolinum: První český vydavatel v ebrary 7. 4. 2014 - Karolinum, ProQuest LLC

Karolinum, nakladatelství Univerzity Karlovy, od 1. dubna 2014 jako první domácí nakladatelství odborné literatury prodává své elektronické knihy prostřednictvím ebrary.

Mezi 67 aktuálně zpřístupněnými e-knihami (do konce roku by jejich počet měl vzrůst na 200) najdeme bestsellery Já. O mozku, vědomí a sebeuvědomování, Nejspanilejší ze všech bohů. Eseje a Před úsvitem, po ránu. Eseje o dětech a rodičích od Františka Koukolíka, Teorie regionálního rozvoje od Jiřího Blažka a Davida Uhlíře, Z dějin české každodennosti. Život v 19. století od Mileny Lenderové, Tomáše Jiránka a Marie Mackové.

Chcete vědět více o vydávání e-knih prostřednictvím ebrary nebo v repozitáři ebrary DASH? Napište nebo zavolejte.

Více informací

Služba Summon 2.0 je responzívna 7. 4. 2014 - ProQuest LLC

Najnovšia verzia discovery služby Summon 2.0 umožňuje používateľom vyhľadávať z ľubovoľného zariadenia pripojeného k internetu.

Či už na mobilnom telefóne, tablete alebo notebooku, Summon sa automaticky prispôsobí veľkosti obrazovky vďaka responzívnemu dizajnu webu.

Více informací

Na Gale Artemis pribudne osem zbierok historických prameňov 7. 4. 2014 - GALE, part of Cengage Learning

GALE digitalizuje vzácne historické materiály a sprístupňuje ich na novej platforme Gale Artemis.

Online už sú prvé dve zo štyroch zbierok materiálov americkej tlačovej agentúry Associated Press AP: News Features & Internal Communications a AP: U.S. City Bureaus Collection. Do konca roku 2014 chystá ešte AP: Washington, D.C. Bureau Collection. Dokumentujú americké aj všeobecné dejiny 20. storočia, životy významných osobností politiky, vedy, kultúry i športu a poskytujú vhľad do práce novinárov.

Projekt digitalizácie vzácnych primárnych dokumentov z 19. storočia pokračuje v roku 2014 štyrmi zbierkami:

 • Science, Technology and Medicine, Part II
 • Children’s Li­terature and Childhood
 • Maps and Travel Literature
 • Religion, Spirituality, Reform and Society

V archíve Indigenous Peoples: North America vedci nájdu historické pramene pre výskum politických, spoločenských a kultúrnych dejín domorodých národov Severnej Ameriky od 16. po 20. storočie.

Gale Artemis obohacuje prístup a vyhľadávanie v kolekciách historických prameňov, literárnych diel a referenčných dielach o nástroje na analýzu textov a vizualizáciu dát.

Více informací

První svazky z kolekce IOP Concise Physics jsou na světě 7. 4. 2014 - IOP Publishing

IOP Publishing (IOP) a Morgan & Claypool vydali první tituly z kolekce IOP Concise Physics collection, která je součástí nového IOP programu zaměřeného na produkci elektronických knih.

Jedná se o kratší texty (70–120 stran), které poskytují ve zhuštěné formě aktuální informace o rychle se rozvíjejících oblastech výzkumu, nebo mohou sloužit jako úvod do tématu. Konkrétně se jedná o tyto tituly:

V roce 2014 přibyde do této kolekce dalších 23 titulů. Druhou kolekcí elektronických knih je pak IOP Expanding Physics, kde vycházejí velmi kvalitní tituly (200–500 stran), jejichž autoři jsou uznávané kapacity v různých vědních oborech.

Obsah publikací je možné číst na různých zařízeních ve formátech HTML, PDF a ePub3, k dispozici je i multimediální obsah, interaktivní grafy a MathML.

Aktuálně je pět titulů dostupných zdarma ke stažení, a to na adrese http://iopscience.iop.org/books

Více informací

Nepostradatelný Merck Index v nové online podobě s rozšířeným obsahem 2. 4. 2014 - Royal Society of Chemistry

Přes 120 let je Merck Index nepostradatelnou příručkou pro všechny vědce a profesionály, kteří ke své práci potřebují spolehlivé informace o chemikáliích, léčivech a biologických látkách. Za nejnovějším 15. vydáním (březen 2014) této příručky stojí Royal Society of Chemistry.

Obsah byl revidován (aktualizace je průběžná, v tuto chvíli je zaktualizováno 35% obsahu) a nově přidáno na 500 monografií a 1 300 nových struktur. Naleznete zde celý obsah tištěné verze a navíc i historické svazky – dohromady 11 500 monografií.

Každá monografie popisuje jednu látku nebo skupinu látek a obsahuje i údaje o chemických, triviálních, generických a obchodních názvech, molekulovou hmotnost a vzorec, fyzikální a toxikologické údaje a samozřejmě i odkazy na vědeckou literaturu a patenty. Dále databáze obsahuje více než 500 jmenovitých reakcí v organické chemii a referenční tabulky.

Online verze The Merck Index Online nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní s řadou funkcí:

 • jednoduché vyhledávání
 • kombinace řady parametrů a vlastností v pokročilém vyhledávání
 • vyhledávání dle chemických struktur, včetně použití nástrojů JSDraw nebo JChemPaint
 • stahování obrázků a MOL souborů
 • uložení záznamů a rešeršního dotazu
 • odkazy na externí zdroje
 • statistiky ve formátu COUNTER

Merck Index Online je pro instituce k dispozici formou předplatného nebo jednorázového nákupu. Jedná se o klíčový informační zdroj pro chemiky, biochemiky, farmaceuty, farmakology, toxikology, studenty, pedagogy, akademické knihovny, vědecko-výzkumné pracovníky, informační profesionály, právníky, novináře a vládní agentury.

Více informací

V ebrary nové tituly pro vládní, akademické a veřejné knihovny 2. 4. 2014 - ProQuest | ebrary

V uplynulých dvou měsících ebrary zařadila do své nabídky tisíce titulů pro různé typy institucí určené k jednorázovému nákupu:

 • pro veřejné knihovny, např. z vydavatelství Oxford University Press, New Page Books, Cengage Learning
 • pro akademické instituce (pro inženýrské obory, ekonomii a biologii), např. z vydavatelství Oxford University Press, University of California Press, SAGE
 • pro vládní instituce (pro oblast konstrukce, technologie a inženýrské obory), např. z vydavatelství Momentum Academic Press, RAND, Corporation

Přehled nových titulů je dostupný v katalogu ebrary. Počet všech titulů, které jsou v ebrary k dispozici formou trvalého nákupu se přiblížil půl milionu.

Více informací

Nové tituly a edice v Thieme E-Book Library 2. 4. 2014 - Thieme Publishing Group

Do kolekce učebnic, referenčních děl a atlasů Thieme E-book Library byly nově zařazeny následující tituly:

Předplatitelům je k dispozici aplikace na prohlížení e-knih v režimu online i offline, a to na PC, v iPadu nebo v tabletech s operačním systémem Android.

Thieme E-book Library umožňuje přístup do kolekce kvalitně ilustrovaných, plnobarevných učebnic medicíny. Pokrývá všechny předměty vyučované na lékařských a zdravotně sociálních fakultách, jedná se tedy o jedinečný zdroj pro výuku, studium a výzkum v medicíně a ošetřovatelství. Aktuální počet učebnic je 74 titulů.

Více informací

Science of Synthesis verze 4.0 - nové rozhraní, nové funkce a obsah 2. 4. 2014 - Thieme Publishing Group

Vydavatelství Thieme představilo nejnovětší online verzi Science of Synthesis 4.0 (SOS), která vedle nového uživatelského rozhraní nabízí i řadu nových vyhledávacích funkcí a možnost personifikace. Přesvědčit se můžete prostřednictvím série video tutorialů.

Science of Synthesis je uznávaná referenční příručka poskytující přístup k ověřeným informacím o organických syntetických metodách. V online verzi je nově k dispozici Reference Library, kde je obsah editován týmem špičkových odborníků na organickou chemii, kteří vybírají nejlepší a nejspolehlivější metody v jednotlivých specializacích. Reference Library poukazuje na nové přístupy v organické syntéze. SOS 4.0 nyní obsahuje všechny svazky Stereoselective Synthesis, Asymmetric Organocatalysis a Water in Organic Synthesis.

Science of Synthesis je průběžně aktualizována, každý svazek je editován týmem odborníků, kteří dodržují přísná a jasně stanovená kritéria pro výběr metod a průběžně sledují nejnovější literaturu. Tento zavedený postup zaručuje, že informace v SOS vždy odráží současný stav poznání.

Více informací

E-novinky

Sledujeme poctivě novinky ve světě elektronických informačních zdrojů.

Šetřte svůj čas. Dostávejte souhrn toho nejzajímavějšího do své schránky.

» Registrujte se «

Mějte přehled v e-zdrojích

Umožníme vašim uživatelům získat přehled v dostupných e-zdrojích.

Služba Infozdroje.cz umožňuje:

 • získat aktuální přehled dostupných IZ
 • najít doplňující materiály (návody, výuková videa, apod.)

Jak využít tuto službu?

Službu poskytujeme zákazníkům naší společnosti zdarma. Po přístupu automaticky zobrazí všechny aktuálně dostupné e-zdroje, poskytnuté naší společností.

Poznejte své Infozdroje.cz