SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Dance in Video: Volume II začína so 115 nahrávkami 24. 2. 2014 - Alexander Street Press

Dance in Video: Volume II začína so 104 hodinami a 115 videami zo 400 hodín, ktoré bude kolekcia obsahovať po dokončení. Súčasťou sú:

 • tanečné predstavenia vrátane vystúpení Cambodian Royal Ballet, AIR v choreografii Sabura Teshigawara, Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan, Black Cake (Bavarian State Ballet), Luskáčik od Maurice Béjarta, Le Spectre de la Rose v podaní Kirov Ballet, Firebird a Darpana Dance Company (India).
 • rozhovory a dokumentárne filmy s tanečníkmi ako sú Suzanne Farrell, Michail Baryšnikov, Twyla Tharp, či historik a kritik David Vaughan (kritik a historik)
 • inštruktážne videá od George Balanchine Foundation so základnými a pokročilými baletnými technikami, zastúpené sú aj tanečné smery breakdance, street funk, street jazz alebo technika mímov.

Druhý diel nadväzuje na Volume I.

Více informací

Dejiny umenia v Oxford Bibliographies 24. 2. 2014 - Oxford University Press

Oxford Bibliographies Online sprístupnila sprievodcu najnovším výskumom o dejinách umenia.

Modul slúži ako sprievodca najdôležitejšími materiálmi pre výskum a štúdium za posledné desaťročia.

Oxford Bibliographies sa umiestnili na zozname Top 10 Internet Resources of 2013 od CHOICE Reviews Online.

S Oxford Bibliographies Online sa jednoducho zoznámite cez voľne dostupné vyhľadávanie

Více informací

Nástroje na analýzu finančných údajov v MarketLine 24. 2. 2014 - MarketLine

MarketLine Advantage obsahuje štyri nové analytické nástroje. Interaktívne databázy finančných údajov využijete, či už hľadáte nové investičné príležitosti, kľúčové metriky na porovnanie s konkurenciou alebo informácie o trhoch (market intelligence):

 • Financial Deals Tracker
 • Company Report Generator
 • Company Prospector
 • Investment & Advisory Prospector

Viac informácií nájdete v príručke ako používať nové nástroje

MarketLine Advantage je informačný zdroj o najvýznamnejších firmách, trhoch a krajinách celého sveta.

Více informací

13 nových časopisov v Periodicals Archive Online Collection 10 18. 2. 2014 - ProQuest

Do kolekcie 10 Periodicals Archive Online (PAO) pribudlo 13 nových časopisov. Kolekcia 10 bude kompletná so 64 časopismi v apríli 2014.

Súčasťou sú:

 • Maclean’s (1911–2005) – celonárodný kanadský časopis zameraný na medzinárodné udalosti, kultúru, podnikanie a politiku. Zverejňoval články autorov a humoristov, akými boli Stephen Leacock a Lucy Maud Montgomery.
 • Signal (1970–2003) – vedecký časopis venovaný detskej literatúre.
 • Queen’s Quarterly (1893–2005) – najstarší kanadský akademický časopis. Publikoval aj poéziu a prózu napr. od Margaret Atwood.
 • New Left Review (1960–2005) – časopis ľavicových intelektuálov o politike, kultúre, dejinách, filozofii a sociálnej teórii.

V databáze Periodicals Index Online (PIO) je teraz indexovaných 7513 časopisov, z toho 91 nových.

Více informací

Nové tituly pro knihovnictví a informační vědu u Taylora 18. 2. 2014 - Taylor & Francis Group, an Informa business

Vydavatelství Taylor & Francis Group oznámilo, že začne vydávat pod svou značkou Routledge tři časopisecké tituly zaměřené na informační vědu a knihovnictví:

 • Journal of Global Information Technology Management (IF 0,917)
 • Journal of Information Technology Case and Application Research
 • Journal of Information Privacy & Security

V nabídce Taylor & Francis je vedle dalších 56 specializo­vaných oborových časopisů také známá encyklopedie Encyclopedia of Library and Information Sciences

Více informací

Roger K. Summit 2014 International Scholarship 18. 2. 2014 - ProQuest

Společnost ProQuest zveřejnila letošní výzvu pro získání Roger K. Summit International Scholarship ve výši 5000 dolarů pro studenty v oboru knihovnictví a informační věda z celého světa.

Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2014, vítěz bude vyhlášen v červnu na konferenci Special Libraries Association's 2014 An­nual Conference.

Podrobnější informace a přihlášku naleznete zde

Více informací

Štúdie MarketLine Industry Guides so zľavou do 31. 3. 2014 18. 2. 2014 - MarketLine

MarketLine ponúka do konca marca so zľavou vybrané štúdie zo série Industry Guides z celého radu sektorov a odborov.

Do 31. 3. 2014 sa dá so zľavou zakúpiť aj balíček 20 štúdií alebo celá kolekcia. Všetko jednorázovým trvalým nákupom pre celú organizáciu. Štúdie dostanete buď na CD alebo cez stiahnutím zo serveru producenta.

Zoznam, ukážkovú štúdiu a bližšie informácie vám pošleme na vyžiadanie.

Více informací

OUP nabídne prestižní časopisecké tituly pro mikrobiologii 17. 2. 2014 - Oxford University Press

Vydavatelství Oxford University Press (OUP) na základě spolupráce s prestižní Federation of European Microbiological Societies (FEMS) zařadí od roku 2015 do svého portfolia pět klíčových titulů pro mikrobiologii:

 • FEMS Microbiology Ecology
 • FEMS Microbiology Letters
 • FEMS Microbiology Reviews
 • FEMS Yeast Research
 • Pathogens and Disease

Časopisy bude možné získat formou ročního předplatného. Rozhraní oxfordjournals.org je optimalizováno i pro mobilní telefony a tablety, a knihovníci mají k dispozici statistiky využití ve formátu COUNTER.

Více informací

2013: od informačních zdrojů k workflow a ... 6. 2. 2014 - Albertina icome Praha

Ve shonu okolo grantových programů v ČR mohlo zapadnout, jak se změnily informační zdroje a nástroje v průběhu minulého roku. Co se tedy událo?

 • integrace obsahu a technologií ve znamení sémantických sítí
 • multimédia pro profesionální využití
 • vizualizace dat už není jen výsadou technických a ekonomických oborů
 • workflow: posun od dat ke znalostem, odpovědím a rozhodnutím

Jistě je pravda, že elektronické informační zdroje již dnes nejsou tou přelomovou novinkou, jak tomu bylo před nějakými 15 lety, a že jejich vývoj je dnes už spíše postupný než překotný. Přesto se objevuje řada zajímavých nápadů a nových trendů, které pro vás budeme sledovat a informovat vás o nich v e-novinkách i v letošním roce.

Chci si přečíst celý článek

Více informací

Konference INFORUM už má dvacítku na krku 5. 2. 2014 - Albertina icome Praha

Zveme vás na jubilejní 20. ročník konference INFORUM, která se bude konat 27.-28. května na Vysoké škole ekonomické v Praze. Jedná se o tradiční akci zaměřenou na elektronické informační zdroje a jejich akvizici, správu a propagaci, na aktuální trendy ve vyhledávání a discovery systémy, na digitalizační projekty kulturního dědictví, na využití mobilních technologií a cloudových služeb, a další témata.

Do 28. února je otevřená výzva k přihlašování odborných příspěvků/posterů. Konference již tradičně proběhne paralelně ve dvou sálech s rozdílným programem. Navíc jsou pro účastníky připravovány praktické pondělní workshopy a úterní večerní Infomejdan s možností neformálního navazování kontaktů a výměny zkušeností.

Od této chvíle je již také odstartována soutěž o Cenu INFORUM 2014, která bude udělena nejvýznamnějšímu českému nebo slovenskému produktu, službě nebo projektu spojenému s elektronickými informačními zdroji.

Více informací o konferenci včetně přehledu zvaných přednášejících, výše účastnického poplatku a informací pro účastníky ze Slovenska najdete na www.inforum.cz. Zde je také dostupný archiv minulých ročníků včetně sborníků, fotogalerií, reportáží a dalších užitečných informací.

Věříme, že si tuto akci nenecháte ujít a těšíme se na setkání s vámi.

Více informací