SlovenskyEnglish

Úvod » Semináře » Karger Publishers: An Author’s Guide to Scientific Publishing in Biomedicine

Karger Publishers: An Author’s Guide to Scientific Publishing in Biomedicine

Tento seminář už sice nestihnete, ale jestli máte zájem o podobný, dejte nám vědět!
Kdy: 25. 9. 2019, 09:30 – 10:30
Kde: Univerzita Karlova - Lékařská fakulta v Hradci Králové
Vložné: zdarma, nutná registrace

Vydavatelství Karger ve spolupráci s Albertina icome Praha a Lékařskou knihovnou Lékařské fakulty v Hradci Králové vás srdečně zvou na workshop Karger Publishers: An Author’s Guide to Scientific Publishing in Biomedicine.

Přihlaste se prostřednictvím ONLINE PŘIHLÁŠKY / ONLINE REGISTRATION FORM. Účast je bezplatná / No fee.
Místo konání / Place: Výukové centrum LF HK ve FN HK, posluchárna EC1, budova č. 40 / Teaching centre LF HK in the Faculty hospital HK, room EC1, building no. 40 (Sokolská 581, Hradec Králové, mapa / map)

Workshop je určen jak pro studenty na začátku jejich profesionální dráhy, kteří píší své první vědecké články, tak pro vědce, pro které je zajímavý „občerstvovací“ kurz o publikování odborných článků.
V první části se zaměříme na vydavatelský proces, osvětlíme mechanismy vědeckého publikování a nahlédneme do průběhu výběru správného časopisu pro konkrétní článek a poskytneme detailní informace o recenzním řízení.
Druhá část nabídne různé tipy a triky týkající se vlastního rukopisu: od základní struktury k detailním informacím včetně užitečných příkladů a rad, jak psát odborný článek.
Lektorem bude Moritz Thommen z Karger Publishers. Workshop proběhne v anglickém jazyce.

The Karger Workshop is a session designed for both, students just starting their professional careers and writing their first scientific articles, as well as scientists who are interested in a refreshment course on publishing research articles.
The first part of the session focuses on the publishing process: shining a light onto the mechanisms of research publishing and giving an insight into the process of selecting the right journal for one’s article and providing detailed information on the review process.
The second part offers a variety of tips and tricks, concerning the manuscript itself: from basic structure to detailed information including a variety of useful examples and advices when writing a scientific article.
The tutor will be Moritz Thommen of Karger Publishers. The workshop will be performed in English language.