SlovenskyEnglish

Úvod » Semináře » Introducing datasets as a new content type in Dimensions

Introducing datasets as a new content type in Dimensions

Tento seminář už sice nestihnete, ale jestli máte zájem o podobný, dejte nám vědět!
Kdy: 18. 2. 2020, 16:00 – 17:00
Vložné: zdarma, nutná registrace

Zhlédněte webinář ze záznamu plus Q&A na dotazy, které zazněly během webináře

Databáze Dimensions integruje více než 1,4 mil datových sad jako nový typ obsahu. Datové sady budou k dispozici všem uživatelům – včetně těch, kteří používají bezplatnou verzi Dimensions.

Zdrojem jsou data z figshare.com, která zahrnují datové sady uploadované do cloudového úložiště Figshare, jakož i z jiných úložišť, např. Dryad, Zenodo, Pangea, a hostovaných repozitářů včetně ACS a NIH. Datové sady jsou definovány jako položky sdílené v repozitářích, které jsou kategorizovány jako datasets – nepatří sem tedy preprinty, postery, obrázky a software. Datové sady budou denně aktualizovány a postupně budou přibývat data z dalších úložišť. Po grantech, publikacích, citacích, alternativních metrikách, klinických zkouškách a patentech se datové sady stanou šestým typem obsahu přidaným do Dimensions.

V tomto webináři, který povedou Christian Bode (Head of Product) a Ben McLeish (Director of Engagement & Advocacy), se dozvíte:

  • Co jsou datové sady, a které datové sady jsou integrovány do informačního ekosystému Dimensions
  • Proč jsou datové sady důležité pro vás a vaši práci
  • Jak můžete využít datové sady integrované do Dimensions ve svůj prospěch

Webinář je v anglickém jazyce. Prezentace probíhá online přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.