SlovenskyEnglish

Úvod » Semináře » How to Improve Your Literature Searching With PICO

How to Improve Your Literature Searching With PICO

Tento seminář už sice nestihnete, ale jestli máte zájem o podobný, dejte nám vědět!
Kdy: 24. 6. 2020, 15:00 – 15:45
Vložné: zdarma, nutná registrace

Vyžádejte si ZÁZNAM webináře.

Tento bezplatný webinář je určen všem lékařským knihovnám a jejich uživatelům. Úvodem krátce představí metodiku PICO (patient-intervention-comparison-outcome), kterou schválila Cochrane Collaboration, následně upozorní na silné stránky PICO jako nástroje pomáhajícího zdravotníkům, knihovníkům a vědcům identifikovat nejlepší klinické důkazy pro systematické přehledy (systematic review).

PICO metodika je určena pro vyhledávání v elektronických databázích, určených pro získání článků relevantních ke stanovené klinické (výzkumné) otázce, na niž hledáme odpověď. Správně a přesně formulovaná PICO otázka zvyšuje pravděpodobnost, že bude nalezen nejlepší důkaz, snižuje riziko nalezení nesprávné, nepodstatné informace anebo nalezení příliš mnoha informací a zároveň poskytuje jistotu, že vyhledávání bude úspěšnější a výsledky relevantnější (viz Metodika tvorby klinické/výzkumné otázky). Předpokladem úspěchu je přesně formulovaná klinická otázka, která pomůže při stanovení vyhledávacího postupu včetně výběru klíčových slov a syntaktických prostředků pro jejich kombinaci.

Lektorem je Maurice Clementi.

Webinář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Mohlo by se hodit: