SlovenskyEnglish

Úvod » Semináře » scite_: Going beyond citation counts

scite_: Going beyond citation counts

Tento seminář už sice nestihnete, ale jestli máte zájem o podobný, dejte nám vědět!
Kdy: 2. 2. 2023, 15:00 – 16:00
Vložné: zdarma, nutná registrace
Volná místa: 20

Podívejte se na webinář ze záznamu.

Odkazy na materiály zmíněné na webináři:

Pozvánka

Na webináři, který proběhne v angličtině, vám představíme inteligentní citace – citace, které zobrazují citaci v textu a uvádějí, zda dokument poskytuje podpůrné nebo protikladné důkazy. Jak se uvádí v časopisech Nature, Science a Axios, služba scite_ vychází z práce Dr. Eugena Garfielda. S téměř 1 miliardou citací pomáhá scite_, nástroj pro hloubkovou analýzu citací, vědcům a knihovníkům, rychle a efektivně:

  • Ujistit se, že citujete reprodukovatelný výzkum: scite_ může ukázat, jak byl článek citován a zda byl podpořen nebo vyvrácen následným výzkumem.
  • Jít pod povrch jednoduchých počtů citací: podívejte se na bohatší informace pro posouzení vlivu a kontextu citací.
  • Objevit nejvíce podporovaný nebo diskutovaný výzkum, rychle zhodnotit kvalitu výzkumu: přes pokročilé vyhledávání a Citation Statement Search ve scite_.
  • Vytvářet okamžité souhrnné přehledy v PDF na jakékoli téma, ve kterých identifikujete: i) kdo publikuje nejspolehlivější výzkum na dané téma, ii) co říká, iii) z jakých institucí pochází a iv) jak tyto informace vypadaly v minulosti a v nejnovější literatuře.
  • Sledovat témata od biologie až po humanitní vědy a odhalit, zda jsou výsledky výzkumu podpořeny nebo popřeny následnými studiemi.
  • Vyhnout se falešné vědě((pavědě)): Identifikujte velmi diskutovaný výzkum a ujistěte se, že necitujete ani nestavíte svůj projekt na staženém nebo podvodném výzkumu.

Ukázka živě. Prostor bude také na vaše dotazy.

  • Komu je setkání určeno: vědci, autoři, manažeři VaV, studenti, knihovníci, analytici
  • Mluvit budou: Dr. Josh Nicholson, zakladatel a výkonný ředitel scite_, Vladimír Karen (ČR) a Ladislav Svršek (SR)

Online setkání proběhne online přímo ve vašem internetovém prohlížeči. Pro přenos zvuku stačí, abyste měli k počítači připojeny reproduktory nebo sluchátka.

Nevyhovuje vám čas konání? Zaregistrovaným pošleme odkaz na záznam, případně se můžeme domluvit na ukázce v češtině nebo slovenštině.