SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Být či nebýt, to je oč tu běží i po 400 letech

Být či nebýt, to je oč tu běží i po 400 letech

22. 3. 2016 - ProQuest, Cengage Gale, OUP, CUP

Letos uplyne 400 let od úmrtí anglického básníka a dramatika Williama Shakespeara, a v rámci řady kampaní lze po celý rok navštěvovat různé akce, nahlížet do placených elektronických zdrojů, účastnit se soutěží a kvízů.

O jeho životě se dochovalo málo informací a bylo vyřčeno mnoho spekulací. Sám William Shakespeare by se určitě při čtení některých historek divil a bavil, a patrně by ho také překvapilo, jakého věhlasu se jeho dílu a jemu samotnému dostalo.

Z papíru se všechna jeho zásadní díla přesunula do elektronické podoby, je tedy možné v nich číst a hledat, anebo být také v roli posluchače a diváka. Databáze Literature Online je pokladnicí zdrojů pro všechny vědce – najdete zde odborné časopisy zaměřené na Shakespeara, kompletní přehled o jeho díle i audio záznamy jeho známých her.

Historické texty, adaptace, kritiky, fotografie a kresby, ad. jsou souhrnně dostupné v Shakespeare Collection, recenze pak v Shakespearean Criticism na platformě Gale. Editions and Adaptations of Shakespeare obsahuje vydání Shakespearových prací z roku 1623 (First Folio) a možnost srovnání s pozdějšími vydáními. Divadelní představení Shakespearových her v podání různých souborů včetně Shakespeare's Globe Theatre jsou ve videokolekcích Alexander Street. Shakespeare a jeho doba jsou také častým námětem disertačních prací.

Během letošního roku průběžně zveřejňuje zajímavé kapitoly z knižních publikací Cambridge University Press. Každý měsíc jiné téma spojené se Shakespearem, videa, kvízy a bezplatný přístup do vlastních referenčních zdrojů nabízí také vydavatelství Oxford University Press.

Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Jakub Petřík má odpovědi na všechny vaše dotazy.