SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Nový ISSN Portal kombinuje bezplatné údaje o seriálech a extra obsah pro předplatitele

Nový ISSN Portal kombinuje bezplatné údaje o seriálech a extra obsah pro předplatitele

31. 1. 2018 - ISSN International Centre

V lednu 2018 ISSN International Centre představilo novou podobu portálu ISSN Portal. Vyhledávání a základní informace o seriálových publikacích jsou nyní dostupné zdarma komukoliv, detailní údaje (kromě open access titulů z databáze ROAD) a pokročilé funkce pak již jen předplatitelům.

Zpřehlednilo se vyhledávací rozhraní, v bezplatné verzi lze kromě vyhledávání dle názvu a ISSN filtrovat výsledky například podle země a formy (tištěné, online, ad.).

Pro předplatitele jsou dostupné detailní údaje o každé seriálové publikaci, obohacené o informace z ISNI International Agency, Scopusu, Directory of Open Access Journals, ad. Vizualizovat si lze časovou osu, geolokaci, historii titulu a vazby titulu. Data je možné stahovat ve formátech MARC 21, UNIMARC, MARC XML, RDF/XML, RDF (Turtle verze), Json. Pro instituce je možnost generovat statistiky využití. Na základě uploadu seznamu ISSN lze nalézt odpovídající tituly.

Počet záznamů v databázi dosáhl aktuálně 2 miliony, ročně přibývá cca 70 000 nových. Jako zvláštní bibliografickou službu nabízí ISSN dodání kompletních dat z databáze ISSN ve formátu ISO 2709, možnost automatického stahování dat prostřednictvím API rozhraní nebo kontrolu kvality a aktualizaci vašich dat.

Součástí portálu je také nový extranet pro vydavatele, prostřednictvím něhož mohou žádat o přidělení ISSN a sledovat proces přidělení, nebo zažádat o změny v údajích. Žádost o nové ISSN je zpoplatněna.

Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Jana Machonská má odpovědi na všechny vaše dotazy.