SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Wiley chystá obsáhlý digitální archiv ve spolupráci s Royal College of Physicians

Wiley chystá obsáhlý digitální archiv ve spolupráci s Royal College of Physicians

9. 2. 2018 - Wiley

Vydavatelství Wiley získalo Royal College of Physicians (RCP) – nejstarší lékařskou vysokou školu v Anglii – jako partnera pro svůj projekt Wiley Digital Archives. Cílem je vytvořit digitální archiv, který nabídne více než 5 milionů unikátních a vzácných snímků. Primární zdroje budou vybrány z archivu Royal College of Physicians a z Dorchester library. Archiv bude mapovat 500 let historie vývoje medicíny, některé materiály pocházejí dokonce z doby před založením Royal College of Physicians v roce 1518.

Aktuálně probíhají práce na uchování, digitalizaci a vytváření metadat, které výrazně napomohou dostupnosti a vyhledávání v historickém obsahu.

Wiley Digital Archives je projekt digitalizace archivních materiálů, který umožňuje online přístup k unikátním nebo vzácným historickým primárním zdrojům napříč vědami a medicínou, a čerpá z předních odborných společností z celého světa. Wiley Digtial Archives nabídne mapy, rukopisy, periodika, administrativní dokumenty, údaje, terénní záznamy, korespondenci, knihy, fotografie, ilustrace, konferenční sborníky, brožury, zprávy, šedou literaturu a příležitostné materiály.

Oficiální tisková zpráva
Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Filip Vojtášek má odpovědi na všechny vaše dotazy.