SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » ProQuest otevírá své brány: vyhledávání ve více než 900 milionech dokumentů volně dostupné

ProQuest otevírá své brány: vyhledávání ve více než 900 milionech dokumentů volně dostupné

16. 6. 2020 - ProQuest

Od 15. 6. 2020 ProQuest umožňuje přímý přístup z otevřeného webu ke své platformě search.proques­t.com. Kdokoliv tak může vyhledávat a zobrazovat si náhledy více než 900 milionů dokumentů a číst plnotextový obsah z open access zdrojů bez nutnosti jakékoliv dalšího ověřování. Uživatelé z institucí, které předplácí některou z databází ProQuest, mohou navíc po přihlášení pracovat i s plnými texty, které nejsou volně dostupné.

Cílem je uživatelům usnadnit přístup k obsahu bez ohledu na to, kde se zrovna nacházejí. Ze strany stávajících předplatitelů (knihoven a koncových uživatelů) nejsou vyžadovány žádné změny v nastavení. Další podrobnosti jsou průběžně zveřejňovány v rámci ProQuest Support Center a FAQ.

ProQuest také usnadnil proces autentizace (ověřování), aby uživatelé mohli snáze najít svou instituci, a to buď vyhledáním podle názvu instituce nebo zadáním institucionální e-mailové adresy. Po ověření se uživateli zobrazí v záhlaví stránky název instituce.

Na platformě ProQuest naleznete časopisecké databáze, největší digitální archiv novin, aktuální zpravodajství, výzkumné zprávy, elektronické knihy, multimedia a další vědecké kolekce. ProQuest je určen pro všechny úrovně uživatelů – od začátečníků až po pokročilé. Uživatelské rozhraní ProQuest je k dispozici mimo jiné v češtině a je uzpůsobeno i pro uživatele, kteří přistupují z mobilních zařízení.

ProQuest platform release news and updates
ProQuest platform LibGuides
ProQuest Platform: Product Education
Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Filip Vojtášek má odpovědi na všechny vaše dotazy.