SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Věhlasné britské a nizozemské univerzity zařadí PhD práce do ProQuest Dissertations & Theses Global

Věhlasné britské a nizozemské univerzity zařadí PhD práce do ProQuest Dissertations & Theses Global

5. 1. 2021 - ProQuest

Další dvě evropské univerzity – Wageningen University & Research (zaměření na výrobu potravin, krmiv a bio produktů, na přírodní zdroje a životní prostředí, ad.) a Royal College of Art (zaměření na umění a design) nově uveřejňují závěrečné práce svých studentů v databázi ProQuest Dissertations & Theses Global™ (PQDT). Záznamy budou indexovány také v Google Scholar.

Dizertace jsou neocenitelným zdrojem informací o nově vznikajícím výzkumu, jsou v nich prezentovány nové myšlenky a trendy, a často obsahují data a výsledky laboratorních experimentů, terénních prací, průzkumů a statistik, které časopisy nezahrnují. Cenné jsou také rozsáhlé bibliografie. Pro výzkum využívá dizertace cca 73% vědců.

PQDT aktuálně poskytuje přístup k 2,7 milionům plných textů a 5 milionům abstraktů. Do databáze přispívá přes 4 200 světových univerzit, a to v různých jazycích. Obsah databáze lze křížově prohledávat s dalšími zdroji na platformě ProQuest, a PQDT je také součástí ProQuest One Academic.

Univerzity z ČR a SR srdečně zveme, aby se informovaly o možnosti začlenění svých disertací do programu Digital Archiving and Access. Participujícím školám je poskytován zdarma i přístup k jejich vlastním disertacím převedeným do elektronické podoby.

Oficiální tisková zpráva I.
Oficiální tisková zpráva II.
Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Filip Vojtášek má odpovědi na všechny vaše dotazy.