SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Nepromeškejte zvýhodněnou nabídku na předplatné videokolekcí JoVE

Nepromeškejte zvýhodněnou nabídku na předplatné videokolekcí JoVE

22. 5. 2021 - MyJoVE Corp.

Při předplacení některé z osmi videokolekcí JoVE na rok 2022 získají univerzity bezplatný přístup do stejné videokolekce po zbytek roku 2021. Předplatné na rok 2022 je třeba v tomto případě potvrdit do 30. června 2021. Balíčky kombinují obsah z Journal of Visualized Experiments (JoVE), z databáze JoVE Education, která je určena pro výuku základů práce v laboratoři, dále z Encyclopedia of Experiments, z JoVE Core (videoučebnice) a z Lab Manual.

Nabízené balíčky:

  • JoVE Biological Sciences – biologie, biochemie, neurovědy, molekulární biologie, genetika
  • JoVE Biomedical Sciences & Clinical Medicine – viz výše, navíc výzkum rakoviny, medicína, imunologie a infekce, bioinženýrství
  • JoVE Brain & Behavior – psychologie, sociální psychologie, neurovědy, chování, biologie
  • JoVE Chemistry & Environment – chemie, biochemie, environmentál­ní vědy
  • JoVE Engineering & Physics – chemie, fyzika, bioinženýrství, další inženýrské obory
  • JoVE Research
  • JoVE Education
  • JoVE Unlimited

JoVE představil kolega Jakub Petřík během loňské konference miniINFORUM. Chcete-li si udělat představu o obsahu JoVE, podívejte se na open access videa nebo se přihlašte na některý z webinářů Weekly training webinars.

Mezi první předplatitele časopisu JoVE patřily univerzity Harvard a MIT, od roku 2008 je indexován v Pubmed. V časopise publikují také vědci z Česka a Slovenska. Obsah JoVE je volně dostupný až na úroveň abstraktu, videa jsou opatřena titulky v několika jazycích, a součástí jsou také protokoly. Pro předplatitele lze nastavit jak přístup přes IP adresy instituce, tak i vzdálený přístup. Videa lze snadno integrovat do výukových systémů, jako je např. Moodle nebo MS Teams. Pro vyučující jsou velkou pomocí Playlisty – předpřipravené seznamy videí pro konkrétní vyučovací předměty (biologie, chemie, laboratorní cvičení, klinická medicína, psychologie, neurovědy, environmentální vědy, technické obory, ad.). Tým JoVE nabízí vytvoření playlistů dle konkrétních požadavků univerzity (nejčastěji na základě dodání studijních plánů/sylabů). Knihovníci uvítají MARC záznamy a statistiky využití.

Průzkumy ukázaly, že studenti si vedli v testech významně lépe, pokud vedle klasického mluveného výkladu následně zhlédli také edukační videa z JoVE. V mnoha případech JoVE významně šetří také čas a peníze vědců v laboratořích.

V letošním roce vyhlásil JoVE soutěž o ceny pro knihovníky, pedagogy i vědce.

Bližší informace k předplatnému Vám podají Jakub Petřík nebo Miriam Suchoňová.

Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Jakub Petřík má odpovědi na všechny vaše dotazy.