SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Italské a maďarské univerzity zařadí PhD práce do ProQuest Dissertations & Theses Global

Italské a maďarské univerzity zařadí PhD práce do ProQuest Dissertations & Theses Global

19. 11. 2021 - ProQuest

Další dvě evropské univerzity – italská LIUC-Università Carlo Cattaneo (zaměření na obchod a ekonomiku) a maďarská Budapest University of Technology – Faculty of Mechanical Engineering (strojní inženýrství) nově uveřejňují dizertační práce svých studentů v databázi ProQuest Dissertations & Theses Global™ (PQDT). Záznamy budou indexovány také v Google Scholar.

Valentina Lazzarotti, Director of the PhD Program na LIUC-Università Carlo Cattaneo k tomu uvedla: „Zařazení dizertačních prací našich studentů do kolekce ProQuest Dissertations & Theses Global pomůže podpořit naše začínající akademické pracovníky a zvýšit jejich globální prestiž spolu s prestiží univerzity. Otevře to potenciální možnosti spolupráce s dalšími institucemi, akademiky a organizacemi po celém světě“.

PQDT aktuálně poskytuje přístup k 2,8 milionům plných textů a 5 milionům abstraktů. Do databáze přispívá přes 4 200 světových univerzit, a to v různých jazycích. Obsah databáze lze křížově prohledávat s dalšími zdroji na platformě ProQuest, a PQDT je také součástí ProQuest One Academic.

Univerzity z ČR a SR srdečně zveme, aby se informovaly o možnosti začlenění svých disertací do programu Digital Archiving and Access. Participujícím školám je poskytován zdarma i přístup k jejich vlastním disertacím převedeným do elektronické podoby.

Oficiální tisková zpráva I.
Oficiální tisková zpráva II.
Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Filip Vojtášek má odpovědi na všechny vaše dotazy.