SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » SciFlow se rozbíhá po Česku i po česku

SciFlow se rozbíhá po Česku i po česku

24. 5. 2022 - SciFlow, Albertina icome Praha s.r.o.

Tento týden probíhají zkušební přístupy nástroje SciFlow už na pěti českých vysokých školách (MU, TUL, UP, UPce a PřF UK). Poskytovatel velmi operativně zpřístupnil 3 varianty citačních stylů na základě ČSN ISO 690–2 (s odkazy v kulatých nebo hranatých závorkách anebo číslované). Uživateli se tyto styly nabídnou po výběru formátu práce „Theses and assignments“ a jazyka „Czech“. Uživatelé tak mohou používat SciFlow také pro formátování kvalifikačních prací, kde bývá vyžadováno použití české citační normy. Dále byl ověřen import bibliografických záznamů z českého citačního manažeru Citace Pro ve formátu .bib a jejich použití a sdílení ve skupině uživatelů oprávněných pracovat s konkrétním dokumentem SciFlow.

SciFlow nyní nově nabízí i sérii 12 krátkých videonávodů v angličtině určených pro rychlou orientaci nových uživatelů. Odkaz na tyto návody se zakrátko objeví i na institucionálních portálech všech testujících vysokých škol.

Digitální publikační platforma SciFlow je online textový editor určený vědcům a studentům, který usnadňuje psaní a formátování vědeckých článků a kvalifikačních pra­cí.

Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Vladimír Karen má odpovědi na všechny vaše dotazy.