SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Summon Search widget – dokonalé vyhledávací okénko

Summon Search widget – dokonalé vyhledávací okénko

14. 3. 2012 - Ex Libris, a ProQuest company

Serials Solutions již zveřejnili nástroj pro vytváření search box a search widget pro službu Summon. Možnosti nastavení parametrů vyhledávání jsou opravdu zajímavé, posuďte sami: přes search box (jednoduché vyhledávací okénko) i search widget (vyhledávací okénko, kde se zároveň přímo zobrazí i výsledky vyhledávání) lze nastavit přesné vyhledávání v určitém oboru / oborech / předmětových heslech / typu obsahu nebo třeba jen v recenzovaných publikacích, limitovat vyhledávání pouze na záznamy s plným textem dostupným online nebo pouze na záznamy v němčině, atd.

Všechna kritéria lze vzájemně kombinovat. Dále je možné měnit barvy a texty, aby vyhledávací okénko bylo na www stránkách nepřehlédnutelné. Po nastavení všech parametrů stačí vygenerovat html kód a vložit jej do jakékoliv www stránky, kde se má vyhledávací okénko zobrazovat.

Nástroj pro vytvoření search box a search widget naleznete na adrese <MyDomain>.sum­mon.serialsso­lutions.com/wid­gets/, kdy místo <MyDomain> uvedete prefix, který používá vaše knihovna pro přístup do samotného Summonu. Další nápověda je dostupná na stránkách Summonu.

Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Jakub Petřík má odpovědi na všechny vaše dotazy.