SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Nové moduly v 3D atlasu lidského těla Primal Pictures 1. 10. 2012 - Wolters Kluwer - Ovid

Primal Pictures je detailní multimediální a interaktivní 3D atlas lidské anatomie dostupný v elektronickém formátu. Nabízí celou řadu modulů se zaměřením na regionální a systémovou anatomii, a také řadu speciálních modulů pro různé medicínské obory. Aktuálně byl zařazen jeden nový modul a další moduly obsahově aktualizovány:

 • novinka! 3D Anatomy for Massage & Manual Therapies
 • Anatomy Trains
 • Urology
 • Spine: Chiropractic

Modul 3D Anatomy for Massage & Manual Therapies vznikl ve spolupráci s předními odborníky pod vedením Judith DeLany. Primal Pictures mají za cíl být intuitivním a komplexním multimediálním průvodcem a nový modul tak zahrnuje širokou škálu témat. Je zde dopodrobna představeno 27 technik pro manuální terapii – od klíčových masážních technik až po speciální péči (např. Body wraps and scrubs, Craniosacral therapy, Hot/cold stone therapy, Infant massage, Oncology massage, Prenatal massage, Shiatsu/acupres­sure, Sports massage, Trigger point release, ad.).

Vše je doplněno texty a fotografiemi a videoklipy. Samozřejmě nechybí ani podrobná anatomie s více než 300 obrázky, včetně 3D zobrazení.

Více informací

Predstavujeme: OvidOpenAccess pre lekárskú komunitu 27. 9. 2012 - Wolters Kluwer - Ovid

Nová služba OvidOpenAccess poskytuje zadarmo okamžitý a neobmezený prístup cez OvidSP k tisícom plnotextových zdrojov z recenzovaných a vedeckých medzinárodných časopisov.

 • Umožňuje súčasne vyhľadávať v predplatených časopisoch, knihách a databázach a open access prameňoch.
 • Relevantné záznamy z OvidOpenAccess sa zobrazia po kliknutí na Open Access Results vo výsledkoch vyhľadávania v OvidSP.
 • Poskytuje okamžitý prístup bez poplatkov k vedeckým publikáciám od Medknow Publications a z PubMed Central na platforme OvidSP.
 • Používatelia majú prístup k publikáciám vyše 160 lekárskych asociácií a spoločností od Medknow Publications, ktoré boli predtým ťažko vyhľadateľné.

Výsledky vyhledávání v open access časopisech se zobrazují ve zvláštním okně hned v těsné blízkosti hlavních výsledků vyhledávání v režimu jednoduchého vyhledávání (Basic Search).

Více informací

Bezplatná kolekcia od Knovelu obohatená o nové tituly a nástroje 26. 9. 2012 - Knovel

Knovel rozšíril Knovel Promotional Package o nové tituly a nástroje. Kolekcia je zadarmo trvalo k dispozícii záujemcom z technických a prírodovedných odborov po registrácii a splnení požadovaných podmienok u vydavateľa.

Keď už máte prístup ku Knovel Promotional Package, systém vás pri najbližšom prihlásení vyzve, aby ste si vybrali zo šiestich odborov podľa vašej špecializácie.

Více informací

Vyskúšajte si úplne novú Knovel Titanium Alloy Database 26. 9. 2012 - Knovel

Do 19. októbra 2012 Knovel sprístupnil v rámci Knovel Featured Titles of the Week nový a unikátny referenčný zdroj, ktorý nenájdete nikde inde Titanium Alloy Database.

Titanium Alloy Database sprístupňuje informácie, ktorých získanie je obtiažne alebo zdĺhavé. Interaktívne tabuľky obsahujú mechanické a fyzikálne vlastnosti 88 tvárnených a liatych komerčných zliatin titanu v rôznych výrobných podmienkach pri rôznych teplotách. Autorom je Gil Kaufman.

Více informací

Zpátky ke zdrojům! 19. 9. 2012 - Albertina icome Praha

Vítáme Vás po prázdninách, doufáme, že jste si dobře odpočinuli a že jste nyní plní optimismu a nápadů do další práce.

Vaše AiP/AiB

Ilustrace Eva Holická

Více informací

Nové publikace OECD 3. 9. 2012 - OECD Publishing

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) na svém YouTube kanálu aktuálně zveřejnila přehledové informační video o rozhraní OECD iLibrary, tematická videa s klíčovými informacemi k různým tématům a chystá další tutorialy s detailními informacemi. OECD má také svůj nový účet na Twitteru.

OECD zároveň také zveřejnila/při­pravuje nové studie, které lze získat jak v elektronické, tak papírové podobě:

Více informací

Devátá kolekce Periodicals Archive Online je kompletní 2. 9. 2012 - ProQuest

V databázi Periodicals Archive Online (PAO) je nyní 25 nových titulů, a zároveň byla zkompletována Collection 9, která v konečné podobě obsahuje 75 titulů, z nichž 15% je v jiném jazyce než v angličtině. Kolekce mimo jiné obsahuje celý archiv amerického politického magazínu New Leader (1924–2000). Mezi další významné tituly patří Dickensian (1905–2000), Foundation (1972–2000) a Cinéaste (1967–2000).

Collection 9 není součástí základního předplatného PAO, existující předplatitelé PAO mohou přístup získat po zaplacení extra poplatku za tuto kolekci.

V databázi Periodicals Index Online (PIO) je nyní přes 7000 titulů, z toho 187 nových.

Více informací

Unikátní online publikace podporující mezioborovou diskusi o energetice 2. 9. 2012 - Wiley

Společnost Wiley-Blackwell přidala do své kolekce Wiley Interdisciplinary Reviews (WIREs) novou online publikaci WIREs Energy and Environment.

WIREs jsou unikátní hybridní publikace, které spojují silné stránky recenzovaných časopisů a encyklopedií, a upozorňují na důležitost mezioborové spolupráce ve vědě a vzdělávání. Obsah je vždy pečlivě vybírán a posouzen mezinárodně uznávanou redakční radou, která je zárukou udržování nejvyšších vědeckých standardů. Novinky a aktualizace jsou zařazovány každý měsíc, aby byly vždy k dispozici skutečně nejnovější informace z oboru.

Nejnovější titul pokrývá širokou škálu témat – bioenergie, konvenční energie a paliva, energie a klima, energie a materiály, energetická úspora, energetické inovace, energetické plánování, energetická trvalá udržitelnost, energetické systémy, palivové články a vodík, solární energie, větrné elektrárny, ad. Klíčovým přispěvovatelem prvního vydání je laureát Nobelovy ceny Dr. Rajendra Pachauri.

Více informací

V kolekci Academic Complete tisícovka titulů od Elseviera 2. 9. 2012 - ProQuest

Poprvé v rámci ebrary budou elektronické knihy z vydavatelství Elsevier dostupné formou předplatného, a to v kolekci Academic Complete. Jedná se o více než 1 000 titulů z oborů jako je strojírenství, stavebnictví, chemické a procesní inženýrství a dále environmentální energie a alternativní zdroje energie. Mnohé z nich patří mezi nejuznávanější tituly vydavatelství Elsevier.

Elsevier Science & Technology Books nyní přes ebrary nabízí více než 12 500 elektro­nických knih a to formou předplatného, krátkodobých výpůjček, trvalého nákupu nebo PDA (patron driven acquisition).

Kolekce Academic Complete obsahuje již více než 78 000 titulů. Mezi přednosti a benefity této kolekce bezesporu patří:

 • kontinuální nárůst počtu titulů
 • bezplatné aplikace pro iPad®, iPhone®, iPod touch® a Android™
 • DASH!™ (Data Sharing, Fast) pro integraci vlastního digitálního obsahu
 • přizpůsobitelné kontextové menu InfoTools s propojením na další zdroje
 • statistiky podporující formát COUNTER
 • několik možností vyhledávání a navigace
 • osobní uživatelský účet a „knihovnička“
 • označování textu a vlastní poznámky
 • MARC záznamy zdarma
 • dostupnost i offline – stahování dokumentů
 • integrace s RefWorks a EndNote
 • integrace se službou Summon a s novou platformou ProQuest

Více informací

106 nových technických titulov v Knovel Library od augusta 30. 8. 2012 - Knovel

Od augusta majú používatelia Knovel Library k dispozícii 106 nových titulov od vydavateľstiev John Wiley & Sons, Elsevier, Woodhead Publishing, Society of Manufacturing Engineers (SME) a ďalších, predovšetkých v tematických kolekciách:

Více informací