SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Knovel sprístupní tematickú kolekciu Mining Engineering and Extractive Metallurgy 15. 3. 2011 - Knovel

Knovel Corporation sprístupní od mája 2011 novú tematickú sekciu „Mining Engineering and Extractive Metallurgy“ v Knovel Library zameranú na objavovanie, vývoj, ťažbu, spracovanie a zušľachťovanie nerastov vrátane informácií o bezpečnosti práce a ochrane zdravia, či zlepšení efektivity spracovania nerastných surovín.

Ťažiskom kolekcie pre banské inžinierstvo a ťažobnú metalurgiu budú tituly od ASTM, Cambridge University Press, Elsevier, Wiley, ICMM, CDC/NIOSH a ďalších vydavateľstiev.

Více informací

67 nových titulů v Books@Ovid 12. 3. 2011 - Wolters Kluwer - Ovid

V rozhraní Books@Ovid se objevilo 67 nových titulů z produkce vydavatelství Jones & Barlett, People's Medical Publishing House-USA a World Scientific Publishing.

Seznam všech nově zařazených titulů s podrobnějšími informacemi naleznete zde.

Více informací

CRCnetBASE zaznamenala v únoru rekordní počet dotazů 12. 3. 2011 - CRC Press

V únoru 2011 statistiky CRCnetBASE zaznamenaly téměř 1,5 milionů dotazů. Nová platforma CRCnetBASE, která zpřístupňuje elektronické knihy, byla spuštěna v únoru 2010.

V lednu 2011 získala ocenění časopisu CHOICE „Outstanding Academic Resource“ a ještě předtím cenu „Best eBook Publisher-best platform“ od ALPSP (Association of Learned and Professional Society Publishers).

CRCnetBASE nabízí přístup k více než 7 600 e-books ze 40 různých disciplín (věda a technika).

Více informací

Journal of Social History začne vycházet u vydavatelství OUP 12. 3. 2011 - Oxford University Press

Vydavatelství Oxford University Press (OUP) oznámilo, že od září 2011 začne vydávat časopis Journal of Social History: Societies & Cultures.

Časopis, který existuje již od roku 1967, je jedním z nejvýznamějších časopisů v oboru sociální dějiny a patří mezi nejcitovanější tituly. Všichni současní předplatitelé online verze získají přístup k článkům od roku 1996-dodnes.

V roce 2012 bude tento titul navíc zařazen do Oxford Journals Digital Archive, kde se objeví všechna čísla od Ročníku 1.

Více informací

Jak využít Literature Online při výuce lingvistiky 6. 3. 2011 - ProQuest

Victorina Gonzalez-Diaz z University of Liverpool v nové případové studii popisuje, jak je databáze Literature Online nepostradatelným zdrojem pro její hodiny lingvistiky se studenty anglistiky. Plný text této případové studie naleznete zde.

Více informací

Nové produktové stránky pro kolekce ProQuestu 6. 3. 2011 - ProQuest

Společnost ProQuest na svých www stránkách zveřejnila komplexní přístup k informacím z vědeckých a technických oborů – spojila své doposud samostatné postupy zpracování dokumentů, t.j. k bibliografickým záznamům a abstraktům je přidán výsledek „hloubkové“ indexace článků, která poskytuje záznamy o vyobrazení, fotografiích, tabulkách, schematech aj., a přístup k plným textům:

ProQuest SciTech Collection

Kolekce se skládá z částí discipliny přírodní vědy a technologické discipliny:

ProQuest Natural Sciences Collection

ProQuest Technology Collection

Více informací

Publikace Wrox Press přidány do Safari Books Online 6. 3. 2011 - Wiley

Předplatitelé Safari® Books Online se již brzy dočkají titulů z nabídky vydavatelství Wrox Press. Na základě uzavřené dohody je již nyní v Safari Books Online dostupných 19 titulů, postupně bude přidáno všech 307 titulů tohoto vydavatelství a následně pak další nově vycházející tituly.

Wrox Press se zaměřuje na programátory, vydává publikace jak pro začátečníky, tak pro profesionály. Autory jsou skuteční programátoři, experti ve svém oboru, více na www.wrox.com.

Autorizovaným distributorem Safari Books Online pro akademické a veřejné knihovny je společnost ProQuest.

Více informací

Vydavatelství LWW spustilo Orthopaedics Network 6. 3. 2011 - Wolters Kluwer - Ovid

Vydavatelství Lippincott Williams & Wilkins (LWW), součást Wolters Kluwer Health, spustilo v těchto dnech Orthopaedics Network – jedná se o unikátní online portál, který na jednom místě nabízí ortopedům rychlý přístup ke všem aktuálním článkům ze všech časopisů z kolekce LWW, které jsou zaměřené právě na ortopedii.

Kompletní přehled zařazených titulů naleznete zde.

Více informací

AiP/AiB oficiálnymi zástupcami World eBook Library 28. 2. 2011 - World eBook Library Ltd, Albertina icome Praha

Spoločnosti Albertina icome Praha s.r.o. a Albertina icome Bratislava s.r.o. sa stali oficiálnymi zástupcami World eBook Library v ČR a SR. Spoločnosť World eBook Library je najväčším poskytovateľom elektronických kníh na svete.

Zámerom konzorcia World eBook Library Association, založeného v roku 1996, je globálne zachovanie a šírenie klasických literárnych diel, bibliografií, slovníkov, encyklopédií a ďalších referenčných diel.

Online služba World Public Library je určená pre čitateľov verejných knižníc a World eBook Library slúži akademickým organizáciám.

Súčasťou sú takmer 2 milióny elektronických kníh, ktoré vznikli digitalizáciou rozsiahlych svetových kolekcií kníh, napr. v projekte Gutenberg:

  • E-knihy boli kompletne spracované do textovej podoby, vďaka čomu s nimi možno efektívnejšie pracovať vrátane vyhľadávania v úplných textoch.
  • E-knihy sú dostupné na download vo formáte PDF.
  • Používatelia môžu voľne sťahovať a kopírovať e-knihy pre svoju potrebu bez akýchkoľvek obmedzení.
  • V dohľadnej dobe budú k dispozícii používateľské aplikácie pre iPad, iPhone a Android.
  • Knižnice môžu využir MARC záznamy s odkazom na download knihy.
  • Online služby sú dispozícii ako predplatné alebo trvalý nákup.

Více informací

ProQuest New Platform spuštěna! 28. 2. 2011 - ProQuest, Albertina icome Praha

Většina zákazníků ProQuest v ČR a SR byla počátkem února migrována na nové rozhraní ProQuest New Platform. První reakce jsou velmi příznivé, uživatelé se většinou shodují, že ProQuest opět předběhl konkurenci a že nová platforma je přehlednější, vyhledávání v ní intuitivnější a práce s výsledky snazší. Na nové platformě bude možno vyhledávat ve všech e-zdrojích společnosti ProQuest, většina z nich je zde dostupná již nyní:

Během letošního roku budou na nové platformě dostupné i další zdroje z kolekce Chadwyck-Healey rozšířené v ČR, např. Periodicals Index Online a Periodicals Archive Online.

Více informací