SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Wiley Online Library podporuje i ProCite 30. 4. 2011 - Wiley

Na seznam podporovaných nástrojů pro správu osobních bibliografií se nyní v rámci Wiley Online Library dostal ProCite.

Uživatelé tak nyní mohou exportovat citace do RefWorks, EndNote, Reference Manager a ProCite.

Více informací

Wolters Kluwer Health zahajuje akvizici Lexi-Comp 30. 4. 2011 - Wolters Kluwer - Ovid

Společnost Wolters Kluwer Health ohlásila akvizici globálního poskytovatele informací o lécích Lexi-Comp, Inc.

Lexi-Comp poskytuje informace více než 1 500 nemocnicím na celém světě a publikuje monografie zaměřené na více než 1 700 produktů. Své služby nabízí online a přes různá mobilní zařízení.

Více informací

Manuscriptorium zpřístupněno v profesionálním vyhledávači Summon™ 29. 4. 2011 - Albertina icome Praha

Společnost Serials Solutions® zpřístupnila uživatelům revolučního vyhledávače pro profesionální využití Summon™ první zdroj pocházející z České republiky: unikátní databázi evropských rukopisů a starých tisků Manuscriptorium.

Rukopisy a staré tisky z kolekcí Národní knihovny ČR a desítek dalších institucí z celé Evropy jsou tak dostupnější odborníkům po celém světě. Jak Manuscriptorium v Summonu vypadá se můžete podívat na příkladu implementace Summon™ pro University of Toronto.

Projekt Manuscriptorium vytváří virtuální prostředí, které poskytuje přístup k digitalizovaným historickým dokumentům, jako jsou rukopisy, inkunábule, raně novověké tisky, mapy, listiny a mnohé další druhy dokumentů. Historické zdroje, jinak rozptýlené v různých knihovnách po celé Evropě, jsou nyní dostupné v digitální formě v jednotném rozhraní jediné virtuální knihovny.

Služba, kterou zajišťuje společnost AiP Beroun s.r.o. ve spolupráci s Národní knihovnou ČR, nabízí snadný přístup k více než 5 milionům stran v digitální podobě.

Službou nové generace Summon™ založila společnost Serials Solutions® v roce 2009 zcela novou koncepci řešení univerzálního vyhledávače pro odbornou veřejnost – tzv. „discovery solution“. Summon™ aktuálně využívá více než 275 institucí na celém světě a jejich počet rychle roste.

Více informací

Pochvalná recenzia na British Periodicals v e-časopise Reviews in History 28. 4. 2011 - ProQuest

E-časopis Reviews in History zverejnil rozsiahlu recenziu kolekcií British Periodicals I a British Periodicals II od vydavateľstva ProQuest.

Podľa recenzie sú British Periodicals jedným z najdôležitejších digitálnych repozitárov materiálov vzťahujúcich sa k spoločenským, kultúrnym a politickým zmenám v britských dejinách od 17. storočia po začiatok 20. storočia. Okrem iného vyzdvihuje kvalitu digitalizácie a funkcie vyhľadávacieho prostredia.

Celý text článku je dostupný na http://www.history.ac.uk/…/review/1036.

Více informací

ProQuest predstavil novú kolekciu pre podnikanie a ekonomické vedy 28. 4. 2011 - ProQuest

Spoločnosť ProQuest predstavila najrozsiahlejšiu kolekciu informačných zdrojov pre podnikanie a ekonomické vedy dostupných na novej platforme ProQuest.

Používatelia teraz majú možnosť súčasne vyhľadávať v databázach:

Svoje znalosti o ProQuest Business Package si môžete do 31. 5. 2011 otestovať na http://www.proquest.co.uk/go/ABIquiz a zúčastniť sa tak losovania o Apple iPad.

Více informací

Video školenia k BioOne 28. 4. 2011 - BioOne

BioOne rozšíril školiace materiály na svojich webových stránkach o video školenia pre používateľov. V súčasnosti sú k dispozícii tri videá:

  • Basic Searching on BioOne
  • Advanced Search Criteria
  • Image Zoom nová funkcia na zväčšenie vyobrazení

Více informací

Vyšlo prvé číslo BMJ Supportive & Palliative Care 28. 4. 2011 - BMJ

BMJ Group začala vydávať nový medzinárodný recenzovaný časopis zameraný na paliatívnu starostlivosť – BMJ Supportive & Palliative Care. Časopis obsahuje odborné články relevantné pre klinických lekárov, vedcov a ďalších zdravotníckych pracovníkov v klinických službách.

Více informací

CEEOL už s 580 časopismi zo strednej a východnej Európy 27. 4. 2011 - CEEOL - Central and Eastern European Online Library

Elektronická knižnica Central and Eastern European Online Library sprístupnila 580. časopis z humanitných a spoločenských vied vzťahujúci sa k strednej, východnej a juhovýchodnej Európe. Úplné texty z časopisov a zdigitalizovaných dokumentov sú vo formáte PDF.

Súčasťou je 40 českých a 24 slovenských titulov. Aktuálny zoznam titulov nájdete tu.

Více informací

Filmakers Library Online je na svete 27. 4. 2011 - Alexander Street Press

Vydavateľstvo Alexander Street Press sprístupnilo kolekciu dokumentárnych a nezávislých filmov Filmakers Library Online, relevantných pre rasové a rodové štúdie, štúdium ľudských práv, globalizácie, multikulturalizmu, medzinárodných vzťahov, kriminálne právo, životné prostredie, bioetiku, zdravie, politológiu, psychológiu, umenie, literatúru a ďalšie.

V súčasnosti je k dispozícii 708 titulov v celkovej dĺžke približne 585 hodín.

Více informací

Rozšírené Crop Protection Compendia na novej platforme 27. 4. 2011 - CABI Publishing

CAB International sprístupnil novú verziu Crop Protection Compendia. CPC je komplexný sprievodca problematikou ochrany poľnohospodárskych plodín.

Vynovená platforma poskytuje jasnejšie usporiadanie, lepšie funkcie na vyhľadávanie, 400 nových a aktualizovaných dátových listov a mnoho ďalších vylepšení.

Více informací