SlovenskyEnglish

Úvod » Semináře » Dimensions: bibliometrická databáze „na steroidech“ a unikátní nástroj pro hodnocení V&V

Dimensions: bibliometrická databáze „na steroidech“ a unikátní nástroj pro hodnocení V&V

Kdy: 7. 10. 2020, 15:00 – 16:00
Vložné: zdarma, nutná registrace

Zaregistrujte se na webinář

Nemůžete se zúčastnit? Zaregistrujte se i tak, pošleme vám odkaz na záznam webináře.

V oblasti donedávna dominované dvěma tradičními vydavateli se pohnuly ledy.

Služba Dimensions je úplně nový vyhledávací nástroj propojující navzájem všechny formáty vědeckých výstupů. Zahrnuje navzájem propojené informace o výzkumném procesu ve všech jeho fázích, tedy o publikacích (aktuálně 112 mil.), grantech (5,5 mil.), patentech (40 mil.), datasetech (1,5 mil.), klinických zkouškách (582 tis.) a směrnicích (policy documents), a to včetně alternativních metrik. Jsou tak zároveň bezkonkurenční bibliometrickou databází, patentovou databází, discovery službou nové generace a nástroj pro analýzu výsledků vědy a výzkumu. Navíc jsou ve své základní podobě k dispozici komukoli zdarma.

Nejvyšší verze Dimensions Analytics pak poskytuje dosud nepředstavitelné možnosti využití v hodnocení a porovnávání výsledků vědy a výzkumu jak na úrovni jednotlivých institucí a jejich částí, tak na národní a mezinárodní úrovni.

Během webináře vám ukážeme vše, od představení revoluční koncepce Dimensions až po pokročilé možnosti práce s Dimensions Analytics a využití API k neomezené práci s daty v databázi.

Webinář proběhne v angličtině.