SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Archiv časopisu National Geographic v celé své kráse online 19. 6. 2012 - Gale, a part of Cengage Learning

Vydavatelství Gale, součást Cengage Learning, se dohodlo s organizací National Geographic na zveřejnění archivu časopisu National Geographic z let 1888 – 1994 v online podobě – National Geographic Magazine Archive, 1888–1994. Archiv je již dostupný, obsahuje kompletně všechna čísla, stránky a fotografie publikované do roku 1994, v obsahu lze plnotextově vyhledávat.

National Geographic je oficiálním časopisem National Geographic Society, patřil mezi první časopisy, které otiskly barevné fotografie, a je znám pro vysokou kvalitu a autentičnost publikovaných snímků. Ačkoli šlo původně o časopis (bez fotografií!) pro úzce profilovanou čtenářskou základnu, dnes každý měsíc čte National Geographic 60 milionů lidí po celém světě a mnoho otištěných fotografií se stalo legendárními. V archivu naleznou uživatelé i všechny mapy, které byly součástí článků.

Přístup do archivu mohou instituce získat formou ročního předplatného nebo formou jednorázového nákupu.

Více informací

OvidMD - vyhledávání v UpToDate v reálném čase 19. 6. 2012 - Wolters Kluwer - Ovid

OvidMD nabízí nyní uživatelům vyhledávání v UpToDate v reálném čase, a také zobrazení výsledků vyhledávání přesně v tom pořadí podle relevance, jak se řadí v UpToDate. Pokud uživatel zároveň není předplatitelem UpToDate, zobrazí se mu prvních 5 odstavců textu. Předplatitelé UpToDate se mohou prokliknout přímo do UpToDate na plný text.

OvidMD jednoduchou cestou umožňuje lékařům vyhledávat v kolekci známých zdrojů Ovid a rychle získat relevantní a komplexní odpovědi na otázky, které řeší lékaři ve své každodenní praxi. OvidMD tedy nabízí unikátní možnost vyhledávat najednou v OVID Medline, v 11 nejpopulár­nějších časopisech z edice Current Opinion, v Evidence-Based Guidelines, v kalkulátorech, v lékových monografiích, v informacích pro pacienty a v klinických tématech v UpTodate.

Online systém UpTodate je špičkovým znalostním informačním zdrojem pro lékařskou praxi založenou na důkazech (Evidence-Based Medicine). Poskytuje rychlé odpovědi na klinické otázky a syntetická doporučení k léčbě a péči o pacienta.

Součástí UpToDate je přes 9000 klinických témat v 19 speciali­zacích.

Více informací

V ebrary nové tituly zaměřené na vizuální umění 18. 6. 2012 - ProQuest

V nabídce ebrary se nově objevily tituly z vydavatelství AVA Publishing, které se specializuje na tituly zaměřené na užité vizuální umění (design, fotografie, móda, digitální média, architektura, atd.). Celkem je v nabídce 127 titulů, které lze získat (i jednotlivě) formou trvalého nákupu. 25 titulů je zároveň dostupných i v kolekci Academic Complete.

Autory jednotlivých publikací jsou renomovaní odborníci z akademického sféry, texty prochází recenzním řízením a dalšími konzultacemi, tak aby co nejlépe odpovídaly potřebám dnešního studenta. Stovky škol a univerzit z celého světa zařadily tituly tohoto vydavatelství do svých výukových kurzů a programů.

Další novinkou v nabídce ebrary je první speciální balíček e-books sestavený pro veřejné knihovny – Public Pack: Career Development. Je zde celkem 48 titulů s tematikou profesního rozvoje, hledání zaměstnání, kvality pracovního života, atd. Dostupné formou trvalého nákupu.

Více informací

LWW Doody's Core Title a Essential Book Collections pro rok 2012 15. 6. 2012 - Wolters Kluwer - Ovid

Na platformě OvidSP jsou dostupné nejnovější verze knižních kolekcí 2012 LWW Doody’s Core Title Collection (výběr kolekce se řídí doporučením knihovníků z lékařských knihoven a odborníků z akademické sféry) a 2012 LWW Doody’s Essential Collection (výběr titulů provádí nezávisle knihovníci z lékařských knihoven).

Kolekce LWW Doody's nabízejí výběr nejdůležitějších titulů z produkce vydavatelství Lippincott Williams & Wilkins, které byly ohodnoceny Doody's Review Service™. Nejnovější Doody’s Core Title Collection obsahuje více než 200 titulů pro medicínu a ošetřovatelství (a z toho 140 titulů obdrželo hodnocení 2,5 a více, 13 titulů nejvyšší možné hodnocení 3), Doody’s Essential Collection pak 44 titulů.

Více informací

Příručka přežití pro manažery v technických oborech 15. 6. 2012 - Knovel

Společnost Knovel během června uveřejní v online podobě příručku Engineering Manager's Survival Guide, autorem je Chad Jackson. Chcete-li ji zdarma získat, zaregistrujte se.

Tato nepostradatelná příručka je určena především inženýrům na mažerských pozicích, kteří se zde dozví např. jaké trendy v oblasti managementu hýbou moderními inženýrskými obory, jak pěstovat silné stránky týmu a jak se nejlépe vypořádat s nabitým pracovním programem.

Více informací

INFORUM 2012 - výsledky ankety zveřejněny 13. 6. 2012 - Albertina icome Praha

Na stránkách konference INFORUM 2012 jsou již zveřejněny výsledky ankety účastníků letošního ročníku a seznam vylosovaných výherců.

Zajímá-li Vás, jak byly hodnoceny jednotlivé sekce, postery a moderátoři, a jaká témata a přednášející by si účastníci přáli mít na konferenci příští rok, začtěte se do krátkého shrnutí letošních odpovědí.

Hlasování o nejlepšího přednášejícího bylo letos těsné. A v top žebříčku se objevila i přednášející, která se sice Infora zúčastnit nemohla, ale její prezentace v podání kolegy sklidila velký ohlas. Najdete ji spolu s dalšími prezentacemi v konferenčním sborníku.

Více informací

Sprievodca najdôležitejšími materiálmi pre výskum a štúdium ekológie 13. 6. 2012 - Oxford University Press

Spoločnosť Oxford University Press rozšírila Oxford Bibliographies o nový modul Ecology. Hlavným redaktorom modulu je prof. David Gibson z Center for Ecology na Southern Illinois University Carbondale.

Modul v sebe spája to najlepšie z anotovanej bibliografie a kvalitnej encyklopédie s doporučenými titulmi kníh, kapitol, článkov, webstránok a ďalších zdrojov pre odborníkov i študentov zameraných na ekológiu a interdisciplinárne odbory ako humánna ekológia, agroekológia, či chemická ekológia.

Nové články pribudli aj do existujúcich modulov Oxford Bibliographies:

Více informací

Nová verzia rozhrania UpToDate zrýchľuje prístup k súhrnom a odporúčaniam 12. 6. 2012 - Wolters Kluwer - UpToDate

Ste používateľom UpToDate a máte málo času? Jednoducho kliknite na nové tlačidlo Summary alebo Summary and Recommendations. Dostanete sa priamo do uvedenej časti témy. Odkaz je umiestnený v navigácii naľavo hneď pod nadpisom Topic outline.

K ďalším drobnejším vylepšeniam rozhrania UpToDate 20.4 patria:

  • Topic Feedback – na odoslanie komentára, pripomienky či otázky tvorcom témy – premiestnený na obrazovke vpravo
  • nový štýl tlačidla Did this answer…
  • zmena písma z fontu Verdana na Arial v celom rozhraní
  • zväčšené okraje na stránke témy
  • zľahka upravená navigačná lišta

Více informací

Nové príručky pre filozofov a politológov v Oxford Handbooks Online 10. 6. 2012 - Oxford University Press

Používatelia tematických kolekcií Philosophy a Political Science v Oxford Handbooks Online majú prístup k 5 novým príručkám:

  1. The Oxford Handbook of Animal Ethics, Tom L. Beauchamp and R. G. Frey (eds)
  2. The Oxford Handbook of Aquinas, Brian Davies and Eleonore Stump (eds)
  3. The Oxford Handbook of Civil Society, Michael Edwards (ed.)
  4. The Oxford Handbook of Mexican Politics, Roderic Ai Camp (ed.)
  5. The Oxford Handbook of Philosophy of Cognitive Science, Eric Margolis, Richard Samuels, and Stephen P. Stich (eds)

Více informací