SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Writefull nově nabízí korekturu angličtiny na úrovni vět a frází v odborném textu

Writefull nově nabízí korekturu angličtiny na úrovni vět a frází v odborném textu

30. 6. 2021 - Digital Science | Writefull

Po měsících vývoje, testování a ladění byla spuštěna nová generace služby Writefull, která pomáhá s jazykovou korekturou odborných textů v angličtině. Novinkou je Full Edit, který vychází z nových jazykových modelů, které zásadním způsobem zpřesňují překlad.

Nové modely Writefull jdou nad rámec jednotlivých slov a revidují rovnou celé věty. Kromě korektury gramatiky, pravopisu, slovní zásoby, interpunkce a stylu nabízejí nově korekturu na úrovni frází a vět. Writefull tedy navrhuje změny v pořadí slov, použití správných slov, mění strukturu vět a zvyšuje srozumitelnost výsledného textu, atd.

Příklady a ukázky najdete na blogu Writefull a v záznamu aktuálního webináře se zakladateli Writefull. Detailněji pak v uživatelském manuálu. Připravili jsme pro vás také videoukázku Full Edit v češtině.

Tato pokročilá kontrola jazyka je k dispozici všem uživatelům placených služeb Writefull for Word on Mac, MS Word 2016 a vyšších verzí*, a Word Online. Jednoduše vyberte v menu ‘Full Edit' a vyzkoušejte, jak funguje. Chcete-li využívat původní jazykovou kontrolu gramatiky, pravopisu, slovní zásoby, interpunkce a stylu, vyberte si místo toho režim ‘Proofread‘, který je defaultně nastaven. ‘Proofread‘ je ideální pro rychlou kontrolu, zatímco ‘Full Edit‘ nabízí důkladnější korekturu prakticky na úrovni editačních služeb. * Brzy bude tato novinka dostupná také pro uživatele Writefull Revise, Writefull for Overleaf a uživatele MS Office 2013.

Writefull je přizpůsoben specifickým požadavkům na vědecké a akademické psaní a vede autora odborného textu od začátku až do konce s využitím nejnovějších jazykových algoritmů založených na umělé inteligenci (AI). Zvyšuje produktivitu a šanci na publikování v odborných časopisech, a autorům také podstatně šetří čas. Služby Writefull využívá i řada vydavatelů.

Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Vladimír Karen má odpovědi na všechny vaše dotazy.