SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky » Dimensions Life Sciences & Chemistry: novinka pro vědy o živé přírodě a chemii s významnými přesahy do medicíny a farmakologie

Dimensions Life Sciences & Chemistry: novinka pro vědy o živé přírodě a chemii s významnými přesahy do medicíny a farmakologie

10. 9. 2021 - Digital Science

Nový vyhledávací nástroj od Digital Science, Dimensions Life Sciences & Chemistry, kombinuje špičkové nástroje pro sémantickou analýzu, indexování založené na ontologiích a pokročilé vyhledávací schopnosti s navzájem prolinkovanými daty z databáze Dimensions.

Dimensions L&C tak analyzují více než 120 milionů vědeckých publikací, miliony patentů, grantů a dokumentů z klinických studií. Jsou větší než jiné databáze, a na rozdíl od tradičních, ručně udržovaných nástrojů, využívá k vyhledávání nejnovější sémantické nástroje pro analýzu textu a ontologie, jaké dosud nebyly v takovém měřítku k dispozici.

Integrované ontologie s více než 40 miliony konceptů a 100 miliony synonym souvisejících s vědami o živé přírodě a chemii umožňují Dimensions L&C poskytovat komplexní a přesné výsledky. Pokud například chcete objevit dokumenty, které zmiňují nemoc „cancer“, Dimensions L&C vyhledá všechny typy rakoviny a jejich synonyma. Tento inteligentní systém dokáže rozlišovat homonyma, takže – nechcete-li – neuvidíte např. výsledky zabývající se rakovinou u zvířat.

Vyhledávací funkce v Dimensions L&C, jako je sémantické vyhledávání, analýza souběžného výskytu, vyhledávání v chemických strukturách a sekvencích vyhledávání, umožňují širokou škálu aplikací napříč vědami o živé přírodě a chemií. Patří sem mimo jiné validace biomarkerů, porozumění mechanismům onemocnění a identifikace cílů léčiv. Uživatelé mohou také použít editor chemické struktury a vyhledávání biosekvencí nukleotidů a proteinů k rychlému nalezení příslušných chemických informací v širších vědách o živé přírodě a chemickém výzkumu.

Nabízíme možnost vyzkoušení Dimensions L&C na 30 dní zdarma, bližší informace Vám podá Vladimír Karen.

Dimensions Life Sciences & Chemistry na webu Dimensions
Accelerate your biologics R&D with deep patent analysis
Informace z Katalogu

Chcete vědět víc?
Pište a volejte, Vladimír Karen má odpovědi na všechny vaše dotazy.