SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Služba Summon umožní prohledávat digitální knihovnu ARTstor 26. 6. 2011 - Ex Libris, a ProQuest company

Společnost Serials Solutions, součást ProQuest LLC, oznámila uzavření dohody s neziskovou organizací ARTstor, která stojí za ARTstor Digital Library.

Na základě této dohody budou metadata z ARTstor Digital Library integrována do služby Summon a uživatelé tak brzy dostanou možnost tyto vizuální materiály rychle a jednoduše vyhledávat.

ARTstore Digital Library je velmi ceněný zdroj vizuálních materiálů se zaměřením na umění, architekturu, vědu a humanitní obory, které používají především pracovníci ve výzkumu a pedagogové. Kolekce ARTstor Digital Library čerpají materiály z muzeí, od soukromých fotografů, vědců, od knihoven, umělců a z fotografických archivů.

Více informací

Služba Summon zindexuje obsah SciVerse ScienceDirect® 26. 6. 2011 - Ex Libris, a ProQuest company

Plné texty z databáze SciVerse ScienceDirect budou již brzy vyhledatelné přes službu Summon™. Uživatelé tak budou mít možnost vyhledávat ve všech článcích a elektronických knihách, které jsou součástí ScienceDirect.

Aktuálně Summon nabízí vyhledávání plnotextového obsahu od více než 7 000 providerů a obsahuje více než 750 milionů záznamů. Službu Summon předplácí více než 250 knihoven z celého světa.

Více informací

Nové vydanie Jane's All the World's Aircraft 2011-2012 24. 6. 2011 - IHS Jane's

Nové vydanie Jane's All the World's Aircraft 2011–2012 obsahuje:

 • 86 nových záznamov
 • 1 500 revidovaných záznamov
 • 1 366 nových ilustrácií vrátane fotografií, nákresov a diagramov

Jane's All the World's Aircraft – súčasť Jane's Defence: Air & Space Intelligence Centre Module – prináša detailné informácie o vyše 1 000 civilných i vojenských lietadlách, ktoré se vyvíjajú a vyrábajú. Pokrývá produkciu 600 spoločností v 48 krajinách.

Více informací

Nové vydanie Jane's Armour and Artillery 2011-2012 24. 6. 2011 - IHS Jane's

Nové vydanie Jane's Armour and Artillery
2011–2012 sprístupňuje:

 • 30 nových záznamov
 • 712 revidovaných záznamov
 • 260 nových fotografií a nákresov

Jane's Armour and Artillery – súčasť Jane's Defence: Land Intelligence Centre Module
- prináša exkluzívne najnovšie informáce o bojovej výzbroji a delostrelectve, ich vývoji, výrobe, rozpoznaní, zabezpečení a skúšaní.

Více informací

Nové vydanie Jane's Fighting Ships 2011-2012 24. 6. 2011 - IHS Jane's

Najnovšie vydanie Jane's Fighting Ships
2011–2012 sprístupňuje:

 • 147 nových záznamov
 • 2 073 revidovaných záznamov
 • 895 nových ilustrácií

Jane's Fighting Ships – súčasť Jane's Defence: Sea Intelligence Centre Module – obsahuje presné, detailné a aktuálne informácie o vyše 4 000 vojnových lodiach, pomocných lodiach a ozbrojených plavidlách vlastnených viac než 165 krajinami.

Více informací

V kolekci Academic Complete od ebrary již 70 000 e-knih 24. 6. 2011 - ProQuest

Polytematická kolekce Academic Complete od ebrary se rozrostla o dalších 16 000 elektro­nických knih od vydavatelství Amsterdam University Press, Brill Academic Publishers, MIT Press, National Academic Press, Oxford University Press, University of Minnesota Press, World Scientific.

Celkový počet přístupných e-knih se tak blíží k 70 000! Jejich přehled najdete v katalogu ebrary.

Více informací

Serials Solutions vyvíjejí řešení pro správu knihovních fondů nové generace 23. 6. 2011 - Ex Libris, a ProQuest company

Společnost Serials Solutions oznámila, že zahájila vývoj zbrusu nového řešení pro správu knihovních fondů ve všech formátech. Cílem je významně usnadnit práci knihovníků, zvýšit jejich efektivitu a zlepšit kvalitu služeb poskytovaných jejich uživatelům.

Systém, pro nejž Serials Solutions používají označení „web-scale management solution“, by měl v nedalekém budoucnu nahradit dnešní integrované knihovní systémy a umožnit knihovnám lépe reagovat na aktuální výzvy při správě elektronických a fyzických fondů. Nové řešení bude – jako všechny služby Serials Solutions – plně hostované na serverech tohoto poskytovatele.

Klíčové komponenty nového řešení by měly být k dispozici knihovnám koncem roku 2012 a v průběhu roku 2013 by měly být doplněny zbývající funkční prvky.

Nechme se tedy překvapit!

Více informací

International Journal of Angiology odteraz od Thieme 22. 6. 2011 - Thieme Publishing Group

Vydavateľstvo Thieme začalo od roku 2011 vydávať medzinárodný recenzovaný časopis International Journal of Angiology.

Oficiálny časopis International College of Angiology je dostupný na online platforme Thieme eJournals.

Více informací

Nové knihy a vydania v Thieme E-Book Library 22. 6. 2011 - Thieme Publishing Group

Thieme E-Book Library – zdroj pre štúdium a výskum v oblasti medicíny a prírodných vied – je rozšírený o nové tituly a vydania:

 • Clinical Research for Surgeons nové
 • Getting your research paper published nové
 • Pocket Atlas of Radiographic Anatomy
 • MRI Parameters and Positioning
 • Color Atlas of Pharmacology

Více informací

333 plnotextových titulů v Literature Online 19. 6. 2011 - ProQuest

Do nejnovější verze databáze Literature Online byly zařazeny 3 nové fulltextové časopisy – jedná se o Chinese Literature, Essays, Articles, Reviews; Shakespeare Bulletin a Walt Whitman Quarterly Review. Celkový počet časopiseckých titulů v Literature Online tak dosáhl počtu 333.

V sekci biografií se objevilo 54 nových a revidovaných záznamů (např. John Arden, Anita Brookner, Pam Gems, Mervyn Peake, F.T. Prince, Paul Scott, Peter Whelan a E.B. White). Literature Online nyní obsahuje přes 4 500 biografií.

Více informací