SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Tituly University of Chicago Press součástí UPSO 25. 2. 2013 - Oxford University Press

University of Chicago Press se stává v pořadí desátým vydavatelem, který právě zpřístupnil své tituly na platformě University Press Scholarship Online (UPSO).

V nabídce je téměř 300 titulů z mnoha vědních oborů: ekonomika a finance, politické vědy, literatura, kultura a společnost, klasická studia, biologie, historie, filosofie, náboženství, sociologie, právo, antropologie a hudba.

Díky spolupráci Oxford University Press a University of Chicago Press budou na platformě University Press Scholarship Online poprvé zastoupené i tituly zaměřené na vzdělávání.

Více informací

Encyklopédie a príručky od Routledge online 24. 2. 2013 - Taylor & Francis Group, an Informa business

Vydavateľstvo Routledge sprístupnilo v nových kolekciách na Routledge Reference Online encyklopédie a príručky pre štúdium a výskum odborov:

Více informací

AccessEngineering: najlepší e-produkt pre fyziku a matematiku podľa PROSE 23. 2. 2013 - PROSE

Kolekcia AccessEngineering od vydavateľstva McGraw-Hill Education získala ocenenie 2012 eProduct/Best in Physical Sciences & Mathematics od PROSE.

PROSE udeľuje každoročne ceny vo vyše 40 kategóriách ako uznanie najlepším odborným a vedeckým publikáciám – knihám, časopisom i elektronickým zdrojom.

Více informací

Oxford Bibliographies: najlepší e-produkt a multidisciplinárna platforma podľa PROSE 22. 2. 2013 - Oxford University Press

Oxford Bibliographies získali ocenenie 2012 Best eProduct and Multi-discipline Platform od PROSE.

PROSE udeľuje každoročne ceny vo vyše 40 kategóriách ako uznanie najlepším odborným a vedeckým publikáciám – knihám, časopisom i elektronickým zdrojom.

Více informací

Sprievodca najnovším výskumom v manažmente 21. 2. 2013 - Oxford University Press

Oxford Bibliographies sú rozšírené o nový modul Management. Hlavným redaktorom modulu je prof. Ricky W. Griffin z Mays Business School at Texas A&M University.

Modul v sebe spája to najlepšie z anotovanej bibliografie a kvalitnej encyklopédie. Poskytuje vedcom, manažérom i študentom prehľad o najnovších teóriách a skúsenostiach o procesoch plánovania, organizovania, riadenia a kontroly finančných, fyzických, ľudských a informačných zdrojov v organizáciách.

Více informací

Fotosoutěž o iPad Mini (nejen) pro inženýry 19. 2. 2013 - Knovel

V rámci National Engineers Week 2013 vyhlásila společnost Knovel pro inženýry, studenty a další fandy technických oborů fotosoutěž s podtitulem Celebrate Awesome. Ve hře je 2× iPad Mini, šanci na výhru má ten, kdo zaregistruje svoji fotografii, která zachycuje projekty, lidi, životní vzory (myšleno osobnosti) nebo každodenní inovace, které ho/ji inspirují k dosažení něčeho „úžasného“.

Zaregistrováním fotografie napínavá soutěž ještě nekončí, do užšího finále postoupí ty snímky, které nasbírají nejvíce hlasů – je tedy žádoucí svou fotografii sdílet přes sociální sítě. Soutěž končí 1. března, dva nejlepší snímky nakonec vybere porota, a výsledky zveřejní na Twitteru.

Více informací

Thieme eNeurosurgery - nový portál pro neurochirurgy 19. 2. 2013 - Thieme Publishing Group

Vydavatelství Thieme Publishing Group představilo v únoru nový online zdroj Thieme eNeurosurgery, kde jsou na jednom místě dostupné všechny zdroje Thieme zaměřené na neurochirurgii. Získat klinické informace je tak nyní pro odborníky snažší, rychlejší a efektivnější, než kdy předtím.

Uživatelům je dostupný mix elektronických knih, více než 25 000 obrázků pro použití např. v prezentacích, klíčové operační techniky popsané „krok za krokem“ a vyhledávání současně v článcích v časopisech Thieme a v databázi PubMed.

Je třeba poznamenat, že Thieme patří celosvětově mezi špičku v oblasti zpřístupňování nejnovějších informací pro neurochirurgii, a také v rámci Thieme eNeurosurgery bude zveřejňovat nejnovější poznatky ihned, jakmile budou dostupné.

Více informací

Volný vstup do všech Cambridge Journals z roku 2012 19. 2. 2013 - Cambridge University Press

do 5. března využijte možnost si bezplatně přečíst všechny online články publikované v průběhu roku 2012 v časopisech vydavatelství Cambridge University Press. Je to velká porce zajímavého čtení – více než 300 titulů, více než 1000 čísel a téměř 100000 článků.

Stačí se pouze zaregistrovat – návod a registrační kód naleznete zde.

Více informací

Ocenenie pre Africa Yearbook 18. 2. 2013 - Brill

Séria ročeniek vydavateľstva Brill – Africa Yearbook – vyhrala cenu ASA 2012 Conover-Porter Book Award od African Studies Association. Ocenenie sa udeľuje najlepším bibliografickým a referenčným dielam pre afrikanistiku publikovaným v predchádzajúcich dvoch rokoch.

Ročenka je dostupná v elektronickej podobe ako Africa Yearbook Online.

Více informací

E-prednášky o vápnikovej signalizácii v HSTalks 17. 2. 2013 - Henry Stewart Talks

Najnovšia séria Calcium Signaling II: Calcium and DiseaseHSTalks Biomedical & Life Sciences sprístupňuje 15 e-prednášok zameraných na vápnikovú signalizáciu a choroby, ako sú genetické choroby, pankreatitída, Alzheimerova choroba, srdcové vady, choroby obličiek, malária, sluchové poruchy.

Používatelia s aktívnym predplatným majú prístup automaticky rozšírený o novú sériu a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

Více informací