SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Natural Standard už sa dá i vypočuť 25. 2. 2013 - Natural Standard

Natural Standard rozšíril databázu integratívnej medicínyprvých 200 multimediálnych audio nahrávok z monografií pre medicínu založenú na dôkazoch. Počas nasledujúcich mesiacov budú doplnené audio nahrávky pre všetky anglické potraviny, byliny a potravinové doplnky.

Cieľom je uľahčiť dostupnosť informácií o komplementárnej a alternatívnej medicíne ľuďom s obmedzeným časom, aktívnym životným štýlom, zrakovým postihnutím či sluchovým štýlom učenia sa.

Více informací

Oceněná databáze Academic Complete slaví 10 let existence 25. 2. 2013 - ProQuest

Polytematická kolekce odborných elektronických knih z produkce řady významných vydavatelů – ebrary Academic Complete – v letošním roce slaví již desetileté výročí.

Za tu dobu výrazně stoupl počet titutů, které jsou součástí této databáze – aktuální stav je přes 80 000 titulů. Kolekce je průběžne aktualizována a rozšiřována o nové tituly. Kolekce Academic Complete v uplynulém roce sklidila řadu ocenění a kladných recenzí.

10 důvodů proč usilovat o roční předplatné Academic Complete:

  • podrobnější uživatelské statistiky = možnost sledovat potřeby uživatelů
  • součástí je produkce významných univerzitních vydavatelství
  • spolupráce s top vydavateli (aktuálně více než 520 vydavatelů)
  • dostupné nejžádanější tituly z produkce světových vydavatelství
  • řada klíčových titulů v důležitých vědních disciplínách – např. CHOICE Outstanding Academic Titles
  • pečlivý výběr titulů, za který zodpovídají knihovníci-specialisté
  • řada ocenění – Best E-book Database (Library Journal), CHOICE Outstanding Academic Title, finalista CODiE Awards v kategorii Best Service using Aggregated Content
  • snadná integrace vlastních digitálních repozitářů díky nástroji DASH!™ (Data Sharing, Fast)
  • v titulech ebrary lze vyhledávat také prostřednictvím nové platformy ProQuest a vyhledávače Sum­mon
  • kladné recenze (např. Charleston Advisor Review v říjnu 2012)

Více informací

Tituly University of Chicago Press součástí UPSO 25. 2. 2013 - Oxford University Press

University of Chicago Press se stává v pořadí desátým vydavatelem, který právě zpřístupnil své tituly na platformě University Press Scholarship Online (UPSO).

V nabídce je téměř 300 titulů z mnoha vědních oborů: ekonomika a finance, politické vědy, literatura, kultura a společnost, klasická studia, biologie, historie, filosofie, náboženství, sociologie, právo, antropologie a hudba.

Díky spolupráci Oxford University Press a University of Chicago Press budou na platformě University Press Scholarship Online poprvé zastoupené i tituly zaměřené na vzdělávání.

Více informací

Encyklopédie a príručky od Routledge online 24. 2. 2013 - Taylor & Francis Group, an Informa business

Vydavateľstvo Routledge sprístupnilo v nových kolekciách na Routledge Reference Online encyklopédie a príručky pre štúdium a výskum odborov:

Více informací

AccessEngineering: najlepší e-produkt pre fyziku a matematiku podľa PROSE 23. 2. 2013 - PROSE

Kolekcia AccessEngineering od vydavateľstva McGraw-Hill Education získala ocenenie 2012 eProduct/Best in Physical Sciences & Mathematics od PROSE.

PROSE udeľuje každoročne ceny vo vyše 40 kategóriách ako uznanie najlepším odborným a vedeckým publikáciám – knihám, časopisom i elektronickým zdrojom.

Více informací

Oxford Bibliographies: najlepší e-produkt a multidisciplinárna platforma podľa PROSE 22. 2. 2013 - Oxford University Press

Oxford Bibliographies získali ocenenie 2012 Best eProduct and Multi-discipline Platform od PROSE.

PROSE udeľuje každoročne ceny vo vyše 40 kategóriách ako uznanie najlepším odborným a vedeckým publikáciám – knihám, časopisom i elektronickým zdrojom.

Více informací

Sprievodca najnovším výskumom v manažmente 21. 2. 2013 - Oxford University Press

Oxford Bibliographies sú rozšírené o nový modul Management. Hlavným redaktorom modulu je prof. Ricky W. Griffin z Mays Business School at Texas A&M University.

Modul v sebe spája to najlepšie z anotovanej bibliografie a kvalitnej encyklopédie. Poskytuje vedcom, manažérom i študentom prehľad o najnovších teóriách a skúsenostiach o procesoch plánovania, organizovania, riadenia a kontroly finančných, fyzických, ľudských a informačných zdrojov v organizáciách.

Více informací

Fotosoutěž o iPad Mini (nejen) pro inženýry 19. 2. 2013 - Knovel

V rámci National Engineers Week 2013 vyhlásila společnost Knovel pro inženýry, studenty a další fandy technických oborů fotosoutěž s podtitulem Celebrate Awesome. Ve hře je 2× iPad Mini, šanci na výhru má ten, kdo zaregistruje svoji fotografii, která zachycuje projekty, lidi, životní vzory (myšleno osobnosti) nebo každodenní inovace, které ho/ji inspirují k dosažení něčeho „úžasného“.

Zaregistrováním fotografie napínavá soutěž ještě nekončí, do užšího finále postoupí ty snímky, které nasbírají nejvíce hlasů – je tedy žádoucí svou fotografii sdílet přes sociální sítě. Soutěž končí 1. března, dva nejlepší snímky nakonec vybere porota, a výsledky zveřejní na Twitteru.

Více informací

Thieme eNeurosurgery - nový portál pro neurochirurgy 19. 2. 2013 - Thieme Publishing Group

Vydavatelství Thieme Publishing Group představilo v únoru nový online zdroj Thieme eNeurosurgery, kde jsou na jednom místě dostupné všechny zdroje Thieme zaměřené na neurochirurgii. Získat klinické informace je tak nyní pro odborníky snažší, rychlejší a efektivnější, než kdy předtím.

Uživatelům je dostupný mix elektronických knih, více než 25 000 obrázků pro použití např. v prezentacích, klíčové operační techniky popsané „krok za krokem“ a vyhledávání současně v článcích v časopisech Thieme a v databázi PubMed.

Je třeba poznamenat, že Thieme patří celosvětově mezi špičku v oblasti zpřístupňování nejnovějších informací pro neurochirurgii, a také v rámci Thieme eNeurosurgery bude zveřejňovat nejnovější poznatky ihned, jakmile budou dostupné.

Více informací

Volný vstup do všech Cambridge Journals z roku 2012 19. 2. 2013 - Cambridge University Press

do 5. března využijte možnost si bezplatně přečíst všechny online články publikované v průběhu roku 2012 v časopisech vydavatelství Cambridge University Press. Je to velká porce zajímavého čtení – více než 300 titulů, více než 1000 čísel a téměř 100000 článků.

Stačí se pouze zaregistrovat – návod a registrační kód naleznete zde.

Více informací