SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Kolekce eknih vydavatelství De Gruyter pro letošní rok 2. 4. 2013 - de Gruyter

Vydavatelství De Gruyter již zveřejnilo informace o chystaných kolekcích elektronických knih na letošní rok (produkce za kalendářní rok 2013). Nově nabízí balíčky elektronických knih se zaměřením na lingvistiku / literaturu / umění a architekturu. Novinkou jsou tituly vydavatelství Birkhäuser. Balíčky obsahují také tituly partnerských vydavatelství Harvard University Press, Detail, Verlag Dr. Otto Schmidt a Böhlau Verlag.

Přehled všech balíčků pro rok 2013 je dostupný v našem katalogu. Všechny elektronické knihy jsou dostupné přes platformu De Gruyter Online. E-knihy je možné kupovat jednotlivě nebo si vybrat z nabízených balíčků. Např. Library and Information Science obsahuje Handbook of Information Science, Open Access and Digital Libraries (publikace IFLA) a the Publishers International ISBN Directory 2014.

Lze uplatnit množstevní slevy a při nákupu kompletního balíčku všech publikací pro rok 2013 získáte tituly o 20% levněji. Tituly vydané v letech 2005–2012 lze také zakoupit ve formě kompletních a tematických kolekcí.

Více informací

Nové e-prednášky v HSTalks o tuberkulóze a neurológii 2. 4. 2013 - Henry Stewart Talks

Kolekcia Biomedical & Life Sciences Collection obsahuje dve nové série:

S oboma sériami sa môžete zoznámiť cez krátke ukážky z každej e-prednášky. Zo série Tuberculosis je voľne dostupná do 30. apríla 2013 celá e-prednáška Drug resistance in tuberculosis and its public health management.

Používatelia s aktívnym predplatným majú prístup automaticky rozšírený o nové série a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

Více informací

Přečtěte si nejznámější světové deníky online 2. 4. 2013 - ProQuest

Do konce dubna máte možnost si vyzkoušet ProQuest Newsstand, jednu z největších online databází světových deníků. Naleznete zde tituly jako:

 • The New York Times
 • The Wall Street Journal
 • USA TODAY
 • Los Angeles Times
 • The Boston Globe
 • The Guardian
 • The Times
 • The Washington Post
 • China News
 • a další (seznam titulů)

Celkem je v nabídce téměř 1 400 titulů, z nichž cca 1 100 je k dispozici plnotextově. Retrospektiva sahá až do roku 1977, databáze je aktualizovaná několikrát denně.

Databáze je dostupná jako celek a také formou regionálních (dílčích) kolekcí nebo je možné si vybrat jednotlivé tituly.

Pro aktivování zkušebního přístupu se zaregistrujte do sociální sítě ProQuest Discover More Corps – stačí vlevo vyplnit jednoduchý formulář, počkat až Vám přijdou na e-mail přihlašovací údaje, a ihned poté můžete databázi volně využívat až do 30. dubna 2013. Pokud jste uživatelem ProQuest Central, celou databázi ProQuest Newsstand máte dostupnou v rámci předplatného.

Více informací

Kolekcia Journal of Bone & Joint Surgery pre ortopédov 29. 3. 2013 - Wolters Kluwer - Ovid

Na platforme OvidSP je sprístupnená Journal of Bone & Joint Surgery – US Volume Bundle. Kolekcia obsahuje tri špičkové časopisy pre ortopédov a chirurgov:

Více informací

Repozitár rádiologických snímiek a diagnóz na jednom mieste 28. 3. 2013 - Wolters Kluwer - Ovid

Predstavujeme vám úplne novú databázu Amirsys Imaging Referencie Center od Amirsys Inc, popredného poskytovateľa zdravotníckych informácií z rádiológie, patológie a anatómie pre lekárskych odborníkov.

Repozitár spája na jednom mieste rádiologické snímky s diagnózami a informáciami pre klinickú prax:

 • 72000 snímiek vo vysokej kvalite vytvorených zobrazovacími metódami, ako sú rontgen, počítačová tomografia, magnetická rezonancia a ultrasonografia, farebných kresieb a klinických fotografií
 • vyše 4000 tradičných klinických diagnóz
 • popisy založené na dôkazoch od špecialistov na zobrazovacie metódy, vrátane 40000 odkazov na súvisiace časopisecké články

Každá diagnóza dáva snímky do klinického kontextu a je zatriedená podľa orgánovej sústavy alebo lekárskej špecializácie.

Více informací

Nová videokolekcia o podnikaní a ekonomike 27. 3. 2013 - Alexander Street Press

Vydavateľstvo Alexander Street Press sprístupnilo novú kolekciu Global Business and Economics in Video.

Súčasťou je vyše 500 hodín dokumentárnych filmov zameraných na témy, ako sú globalizácia, operácie a logistika, manažment, marketing, financie, stratégia, podnikanie, makroekonomika, mikroekonomika, medzinárodný obchod, obchodné rokovania, etika, medzikultúrna komunikácia, technológie a mnohé ďalšie.

Více informací

INFORUM 2013 - program zveřejněn a spuštěna registrace účastníků! 25. 3. 2013 - Albertina icome Praha

Na www.inforum.cz byl zveřejněn předběžný program a přihlášky pro účastníky.

19. ročník konference INFORUM, zaměřené na profesionální informační zdroje, proběhne tradičně na Vysoké škole ekonomické v Praze. Letos bude konference dvoudenní od 21. do 22. května 2013. Doprovodné workshopy, zaměřené na discovery systémy a budoucnost elektronických knih, se uskuteční v pondělí 20. května. Infomejdan, kde bude předána Cena INFORUM, proběhne v úterý 21. května večer. Přehled došlých nominací naleznete zde.

Pozvání na konferenci přijali Karen Blakeman z Velké Británie, Aki Lassila z Finska a Thomas Mutschler z Německa. Na výstavě v předsálí se bude možné setkat se zástupci domácích a zahraničních vystavujících firem.

Do 19. dubna platí sleva pro ranní ptáčata!

Chystáte se na Inforum? Dejte vědět o své účasti ostatním přes sociální síť Lanyrd! (k registraci lze použít váš Twitter nebo LinkedIn účet).

Těšíme se na setkání s vámi a vy se můžete těšit na zajímavý konferenční i společenský program.

Více informací

Zapojte se do soutěže pro studenty i inženýry o iPad Mini 25. 3. 2013 - Knovel

Sotva Knovel uzavřel soutěž pro studenty – University Challenge, přichází s další soutěží, tentokrát určenou především již pracujícím inženýrům, kteří si tak mohou procvičit své dovednosti, předvést své znalosti a soutěžit o skvělé ceny. Každý měsíc pak kdokoli, kdo zodpoví správně soutěžní otázku (vyřešení problému z praxe), bude zařazen do losování o iPad Mini.

Podrobná pravidla a především aktuální otázku pro tento měsíc naleznete na stránkách Question of the Month.

Soutěž je otevřena nejen pro předplatitele databáze Knovel, i když ti samozřejmě mají velkou výhodu v podobě okamžitého přístupu ke spolehlivým informacím z technických o­borů.

Více informací

De Gruyter koupil dvě akademická vydavatelství, zdigitalizuje jejich produkci 24. 3. 2013 - de Gruyter

Vydavatelství De Gruyter oznámilo, že koupilo vydavatelství Akademie (Berlin) a Oldenburg (Mnichov). De Gruyter tak posílí svou nabídku především pro oblast historie, filosofie, obchodních věd a několika oborů přírodních věd.

Tato dvě vydavatelství (Akademie a Oldenburg) v loňském roce publikovala dohromady 44 odborných časopisů a cca 400 knižních titulů, včetně kompletního díla Marxe a Engelse, dopisy Gottfrieda Wilhelma Leibnize nebo obnovenou Tusculum Collecion. De Gruyter investuje do digitalizace těchto publikací.

Více informací

Alexander Street chystá videokolekciu pre veterinárov 23. 3. 2013 - Alexander Street Press

Alexander Street Press pripravuje kolekciu Veterinary Education in Video pre vysokoškolských učiteľov a študentov zameraných na veterinárne vedy. Zbierka bude obsahovať viac ako 500 postupov a techník od Animal Care Technologies a DoveLewis Emergency Animal Hospital. Vzhľadom na vysokú kvalitu videí kolekcia poskytne aj vhľad do zvieracích reakcií a ďalších detailov, ktoré sú často stratené v čisto textových materiáloch.

Více informací