SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Možnosti financování VaV vyhledává v Pivotu už 350 institucí z celého světa 4. 1. 2013 - ProQuest | RefWorks-COS

V roce 2011 byla představena nová služba COS Pivot, která umožňuje vyhledávání příležitostí k financování a potenciálních partnerů pro vědu a výzkum, zároveň také umožňuje prezentovat informace o pracovnících z akademických a výzkumných institucí a o jejich vědecké činnosti. Službu dnes používá více než 350 institucí na celém světě, především univerzity.

COS Pivot je online produkt určený pro vědecké pracovníky z akademické i soukromé sféry, postgraduální studenty a pracovníky projektových center/oddělení pro vědu a výzkum. Nabízí vždy aktuální informace o možnostech financování pro různé účely: výzkum, spolupráce, cestování, další vzdělávání, konference, stáže, nákup vybavení a další náklady související s vědou a výzkumem. Součástí COS Pivot je také databáze téměř 3 milionů záznamů (profilů) o aktivních vědeckých pracovnících ve 200 oborech z více než 2 500 institucí v 75 zemích světa.

Registrovaným uživatelům nabízí řadu unikátních funkcí, v prvé řadě systém umí automaticky na základě zadaných profesních zájmů doporučit nejnovější nabídku relevantních zdrojů financování a nastavit zasílání novinek na e-mail. Důležitá je i možnost sdílení informací, zadávání interních termínů a poznámek nebo detailní monitoring využití služby Pivot v rámci instituce.

Více informací

PF 2013 18. 12. 2012 - Albertina icome Praha

Přejeme Vám šťastné a klidné vánoční svátky a hodně zdraví, osobního štěstí a úspěchů v roce 2013.

Ilustrace Eva Holická

Více informací

Oxford Reference Online je mrtev, ať žije Oxford Reference 13. 12. 2012 - Oxford University Press

V prosinci byli všichni existující uživatelé Oxford Reference Online a Oxford Digital Reference Shelf přesměrováni na novou platformu Oxford Reference, která je v provozu od září 2012.

Oxford Reference představuje soubornou kolekci většiny online slovníků, encyklopedií a tzv. companions vydávaných nakladatelstvím Oxford University Press a přístupných na jednom místě webu. Pokrývá všechny oblasti – obory humanitní, společenské, přírodní vědy, techniku i medicínu. Jedná se o mnohostranný referenční zdroj vhodný pro širokou uživatelskou obec, střední, vysoké školy, akademická pracoviště, knihovny či novináře.

Oxford Reference se skládá ze dvou částí: Oxford Quick Reference (cca 126 titulů, předplatné nebo trvalý nákup) a Oxford Reference Library (cca 189 titulů, trvalý nákup). Kromě toho jsou zde dostupné časové osy a citáty/výroky známých osobností.

Komfortní uživatelské rozhraní a obsah Oxford Reference vám rádi představíme během krátkých online prezentací 23. ledna dopoledne nebo 24. ledna odpoledne.

Více informací

Glykobiológia súčasťou HSTalks 12. 12. 2012 - Henry Stewart Talks

Najnovšia séria GlycobiologyHSTalks Biomedical & Life Sciences sprístupňuje 12 e-prednášok zameraných na:

  • základy glykanovej štruktúry, biosyntézy a funkcií
  • glykanová regulácia a funkcie vo vývoji a fyziológii
  • inovatívne technológie pre glykovedy a glykomiku

Používatelia s aktívnym predplatným majú prístup automaticky rozšírený o všetky nové e-prednášky.

Více informací

Vyskúšajte si úplne novú Crude Oil Assay Database 12. 12. 2012 - Knovel

Do 11. 1. 2013 Knovel sprístupnil v rámci „Knovel Featured Titles of the Week“ nový a unikátny referenčný zdroj, ktorý nenájdete nikde inde Crude Oil Assay Database.

Crude Oil Assay Database poskytuje informácie, ktorých získanie je obtiažne alebo zdĺhavé. Interaktívne tabuľky obsahujú ťažiskové chemické a fyzikálne vlastnosti vyše 200 druhov ropy bežne dostupných na svetových trhoch. Autorom je James G. Speight.

Údaje zostavené v databáze sú získané priamo od siedmych výrobcov ropy a vládnych agentúr. Obsahuje viac než 2300 datových záznamov pokrývajúcich zloženie, kľúčové vlastnosti, kinematickou viskozitu, uhlovodíkové složení, destilaci, tepelné vlastnosti a vlastnosti motorových produktov.

Crude Oil Assay Database je dostupná exkluzívne na platforme Knovel v rámci predplatného tematickej kolekcie Oil & Gas Engineering.

Více informací

Dialog přidá do patentových databází novou klasifikaci 11. 12. 2012 - ProQuest Dialog

Dialog uveřejnil informaci, že v lednu 2013 se u záznamů v patentových databázích objeví nové třídění Cooperative Patent Classification (CPC). Tento klasifikační systém vznikl na základě dohody Evropského patentového úřadu (EPO) a Patentového a známkového úřadu Spojených Států (USPTO) a je strukturou podobný Mezinárodnímu patentovému třídění (IPC).

CPC je snahou o harmonizaci mezi evropským a americkým klasifikačním systémem (ECLA a USPC). CPC začne používat více než 45 patentových úřadů. Podle klasifikace CPC bude možné vyhledávat v těchto databázích na platformě ProQuest Dialog:

  • Chinese Patents Fulltext, File 325
  • Derwent World Patents Index®, Files 350, 351, 352
  • European Patents Fulltext, File 348
  • INPADOC/Family and Legal Status, File 345
  • CLAIMS®/U.S. Patents, File 340
  • U.S. Patents Fulltext, File 654
  • WIPO/PCT Patents Fulltext, File 349

Více informací

Stalinův osobní archiv poprvé online 11. 12. 2012 - East View Information Services Inc.

Stalin Digital Archive je výsledkem mnohaleté spolupráce Ruského státního archivu sociálně-politických dějin (RGASPI) a vydavatelství Yale University Press.

V elektronické podobě poprvé zveřejňuje materiály z archivu RGASPI, a to včetně nedávno odtajněného Stalinova osobního archivu (cca 28 000 dokumentů, více než 400 000 stránek). Databáze nabízí online i 25 svazků publikace Annals of Communism (vyd. Yale University Press).

Jedinečný informační zdroj zpřístupňující dříve nedostupné unikátní dokumenty (dopisy, knihy z osobní knihovny s vlastními poznámkami, kompletní válečnou korespondenci s prezidentem Rooseveltem, materiály o Stalinově politickém životě a jeho vztazích se světovými vůdci, atd.), vhodný pro knihovny a akademické instituce zaměřené na Rusko a slovanská studia.

Více informací

Žebříček top firem v oblasti zpřístupňování digitálního obsahu 6. 12. 2012 - EContent Magazine

V prosinci EContent Magazine pojedenácté publikoval prestižní seznam 100 firem, které jsou považovány za nejdůležitější v oblasti zpřístupňování digitálního obsahu The Top 100 Companies in the Digital Content Industry: The 2012–2013 EContent 100.

Již poněkolikáté se v tomto seznamu objevila řada firem, které AiP a AiB zastupují:

V nabídce těchto firem je řada velmi zajímavých online databází, e-časopisů, e-knih, videokolekcí a online služeb, které jsou dostupné formou předplatného nebo trvalého nákupu.

Více informací

Ekonomika zemí OECD - výhled do konce roku 2014 4. 12. 2012 - OECD Publishing

Dvakrát ročně vydává OECD publikaci OECD Economic Outlook, kde analyzuje hlavní ekonomické trendy v členských zemích.

Aktuální OECD Economic Outlook bude k dispozici 20. prosince, a zahrnuje výhled až do konce roku 2014.

Více informací

Knovel s rozšíreným obsahom 1. 12. 2012 - Knovel

Knovel Library je rozšírená o nové referenčné materiály od vydavateľstiev Royal Society of Chemistry, U.S. Army Materiel Command a John Wiley & Sons v 11 tematických kolekciách, ako sú Chemistry & Chemical Engineering a Sustainable Energy & Development.

Více informací