SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Kolekcia Journal of Bone & Joint Surgery pre ortopédov 29. 3. 2013 - Wolters Kluwer - Ovid

Na platforme OvidSP je sprístupnená Journal of Bone & Joint Surgery – US Volume Bundle. Kolekcia obsahuje tri špičkové časopisy pre ortopédov a chirurgov:

Více informací

Repozitár rádiologických snímiek a diagnóz na jednom mieste 28. 3. 2013 - Wolters Kluwer - Ovid

Predstavujeme vám úplne novú databázu Amirsys Imaging Referencie Center od Amirsys Inc, popredného poskytovateľa zdravotníckych informácií z rádiológie, patológie a anatómie pre lekárskych odborníkov.

Repozitár spája na jednom mieste rádiologické snímky s diagnózami a informáciami pre klinickú prax:

  • 72000 snímiek vo vysokej kvalite vytvorených zobrazovacími metódami, ako sú rontgen, počítačová tomografia, magnetická rezonancia a ultrasonografia, farebných kresieb a klinických fotografií
  • vyše 4000 tradičných klinických diagnóz
  • popisy založené na dôkazoch od špecialistov na zobrazovacie metódy, vrátane 40000 odkazov na súvisiace časopisecké články

Každá diagnóza dáva snímky do klinického kontextu a je zatriedená podľa orgánovej sústavy alebo lekárskej špecializácie.

Více informací

Nová videokolekcia o podnikaní a ekonomike 27. 3. 2013 - Alexander Street Press

Vydavateľstvo Alexander Street Press sprístupnilo novú kolekciu Global Business and Economics in Video.

Súčasťou je vyše 500 hodín dokumentárnych filmov zameraných na témy, ako sú globalizácia, operácie a logistika, manažment, marketing, financie, stratégia, podnikanie, makroekonomika, mikroekonomika, medzinárodný obchod, obchodné rokovania, etika, medzikultúrna komunikácia, technológie a mnohé ďalšie.

Více informací

INFORUM 2013 - program zveřejněn a spuštěna registrace účastníků! 25. 3. 2013 - Albertina icome Praha

Na www.inforum.cz byl zveřejněn předběžný program a přihlášky pro účastníky.

19. ročník konference INFORUM, zaměřené na profesionální informační zdroje, proběhne tradičně na Vysoké škole ekonomické v Praze. Letos bude konference dvoudenní od 21. do 22. května 2013. Doprovodné workshopy, zaměřené na discovery systémy a budoucnost elektronických knih, se uskuteční v pondělí 20. května. Infomejdan, kde bude předána Cena INFORUM, proběhne v úterý 21. května večer. Přehled došlých nominací naleznete zde.

Pozvání na konferenci přijali Karen Blakeman z Velké Británie, Aki Lassila z Finska a Thomas Mutschler z Německa. Na výstavě v předsálí se bude možné setkat se zástupci domácích a zahraničních vystavujících firem.

Do 19. dubna platí sleva pro ranní ptáčata!

Chystáte se na Inforum? Dejte vědět o své účasti ostatním přes sociální síť Lanyrd! (k registraci lze použít váš Twitter nebo LinkedIn účet).

Těšíme se na setkání s vámi a vy se můžete těšit na zajímavý konferenční i společenský program.

Více informací

Zapojte se do soutěže pro studenty i inženýry o iPad Mini 25. 3. 2013 - Knovel

Sotva Knovel uzavřel soutěž pro studenty – University Challenge, přichází s další soutěží, tentokrát určenou především již pracujícím inženýrům, kteří si tak mohou procvičit své dovednosti, předvést své znalosti a soutěžit o skvělé ceny. Každý měsíc pak kdokoli, kdo zodpoví správně soutěžní otázku (vyřešení problému z praxe), bude zařazen do losování o iPad Mini.

Podrobná pravidla a především aktuální otázku pro tento měsíc naleznete na stránkách Question of the Month.

Soutěž je otevřena nejen pro předplatitele databáze Knovel, i když ti samozřejmě mají velkou výhodu v podobě okamžitého přístupu ke spolehlivým informacím z technických o­borů.

Více informací

De Gruyter koupil dvě akademická vydavatelství, zdigitalizuje jejich produkci 24. 3. 2013 - de Gruyter

Vydavatelství De Gruyter oznámilo, že koupilo vydavatelství Akademie (Berlin) a Oldenburg (Mnichov). De Gruyter tak posílí svou nabídku především pro oblast historie, filosofie, obchodních věd a několika oborů přírodních věd.

Tato dvě vydavatelství (Akademie a Oldenburg) v loňském roce publikovala dohromady 44 odborných časopisů a cca 400 knižních titulů, včetně kompletního díla Marxe a Engelse, dopisy Gottfrieda Wilhelma Leibnize nebo obnovenou Tusculum Collecion. De Gruyter investuje do digitalizace těchto publikací.

Více informací

Alexander Street chystá videokolekciu pre veterinárov 23. 3. 2013 - Alexander Street Press

Alexander Street Press pripravuje kolekciu Veterinary Education in Video pre vysokoškolských učiteľov a študentov zameraných na veterinárne vedy. Zbierka bude obsahovať viac ako 500 postupov a techník od Animal Care Technologies a DoveLewis Emergency Animal Hospital. Vzhľadom na vysokú kvalitu videí kolekcia poskytne aj vhľad do zvieracích reakcií a ďalších detailov, ktoré sú často stratené v čisto textových materiáloch.

Více informací

Databáze Derwent slaví výročí a rozšíření obsahu 23. 3. 2013 - Thomson Reuters

Společnost Thomson Reuters v letošním roce slaví 50. výročí existence datáze Derwent World Patents Index (DWPI). Je to nejznámější a nejspolehlivější zdroj patentových informací. Obsah databáze byl navíc rozšířen o informace z Indonésie, nabízí tak patentové informace ze 48 národních patentových úřadů a dvou zdrojů odborné literatury.

DWPI zprostředkovává informace o více než 23 milionech vynálezů, popsaných ve více než 50 milionech patentových dokumentů. Databázi používá přes 40 patentových úřadů po celém světě.

Nejnověji jsou v databázi dostupné všechny patentové přihlášky a krátkodobé patenty publikované od ledna 2011 do současnosti patentovým úřadem Indonésie.

Více informací

Nové tituly v Literature Online 23. 3. 2013 - ProQuest

Do nejnovější verze databáze Literature Online bylo zařazeno 5 nových fulltextových časopisů – jedná se o The Cormac McCarthy Journal, Hispanic Review, Journal of Children's Li­terature, Tydskrif vir Letterkunde a Sidney Journal. Celkový počet časopiseckých titulů v Literature Online tak dosáhl počtu 371.

V sekci biografií se objevilo 38 nových a revidovaných záznamů (např. George Cavendish, Tom Kettle, Terrence McNally, Katherine Pierpoint, George Augustus Simcox a Joseph Spence). Literature Online nyní obsahuje přes 5 000 biografií.

Více informací

Wiley nabízí 66 nových časopiseckých titulů 23. 3. 2013 - Wiley

Vydavatelství John Wiley & Sons oznámilo, že pro rok 2013 zařadilo do nabídky online časopisů 66 nových titulů. Jedná se o 14 zcela nových titulů, dalších 52 pak k Wileymu přechází od jiných vydavatelů.

Mezi nimi jsou např. Journal of Geophysical Research, Water Resources Research a Reviews of Geophysics, Clinical Pharmacology in Drug Development, The Journal of Clinical Pharmacology, Journal of Applied Behavior Analysis, Journal of the Experimental Analysis of Behavior, Obesity, British Educational Research Journal a Review of Education. Zcela nové tituly jsou např. Advanced Optical Materials a Stat.

Více informací