SlovenskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Průběžně aktualizovaný přehled toho nejzajímavějšího, co se v oblasti elektronických informačních zdrojů a nástrojů na jejich správu, sdílení a využívání událo v poslední době.

Novinky a nástroje pre materiálových inžinierov v Knovel Library 21. 11. 2020 - Knovel | Elsevier

V Knovel Library je viacero sekcií, ktoré obsahujú príručky k rozmanitým technickým materiálom. Od keramiky, kovov, textílií a plastov až po kompozitné materiály. Zamerané sú na technológie výroby a spracovania, vrátane ťažby, zvárania, povrchovej úpravy materiálov, nedeštruktívnych skúšok a priemyslnej bezpečnosti.

Zastúpené sú knihy od Elsevier, Nickel Institute, Hanser Publishers, Woodhead Publishing, American Welding Society, ASM International, SME, Wiley, Society of Plastics Engineers, TMS a ďalších spoločností. Z najnovších:

Podstatou Knovel Library sú interaktívne a analytické nástroje:

Osobný účet umožňuje nielen rýchlo sa vrátiť k textom, rovniciam či tabuľkám, s ktorými pracujete, ale aj vzdialene pristupovať do Knovel Library. Na registráciu použite emailovú adresu s doménou vašej organizácie.

Máte otázky? Chcete dohodnúť online školenie v slovenčine alebo češtine? Napíšte Lucii Poledníkovej.

Více informací

Oxford Handbooks v online podobě nově zakoupíte i jednotlivě 18. 11. 2020 - Oxford University Press

Populární e-knihy z kolekcí Oxford Handbooks lze nyní koupit i jednotlivě, s přístupem natrvalo, v neomezené licenci a bez ročního poplatku za platformu.

Přehled a anotace všech Oxford Handbooks jsou k dispozici na www.oxfordhandbooks.com. Tematické zaměření: archeologie, obchod a management, klasická studia, kriminologie, ekonomie a finance, historie, právo, lingvistika, literatura, hudba, neurovědy, filozofie, polititologie, psychologie, náboženství, sociologie, fyzikální vědy. Každá příručka seznamuje s tématem, zkoumá hlavní problémy a významné diskuze, kriticky nahlíží na bádání v daném vědním oboru s výhledem na možný další vývoj.

Další možností, jak Oxford Handbooks získat do svého fondu, je předplatné jednotlivých kolekcí nebo akvizice založená na zájmu uživatelů (EBA).

Pro bližší informace o možnostech pořízení kontaktujte Filipa Vojtáška (ČR) nebo Miriam Suchoňovú (SR).

Využijte aktuální nabídku vydavatelství Oxford University Press, které v rámci programu Clear Your Shelves nabízí 75% slevu z ceny e-knih, které již vaše instituce vlastní v tištěné podobě.

Více informací

ProQuest Ebook Central rozšiřuje nabídku o digitální učebnice z McGraw Hill 18. 11. 2020 - ProQuest

Více než 800 digitálních učebnic z vydavatelství McGraw Hill je nově k dispozici akademickým knihovnám na platformě ProQuest Ebook Central. Tematicky se jedná zejména o tituly pro ekonomii, pedagogiku, IT, psychologii, aj.

Přes ProQuest Ebook Central lze publikace jednotlivě zakoupit, číst online i offline, stahovat jednotlivé kapitoly i kompletní obsah nebo dopisovat vlastní poznámky.

Celkově již Ebook Central zpřístupňuje více než 1,5 milionu eBooks (včetně učebnic) od více než 950 vydavatelů.

Pro seznam titulů kontaktujte Filipa Vojtáška a Miriam Suchoňovú.

Více informací

Kde hledat nejnovější klinické informace ke COVID-19? 17. 11. 2020 - Wolters Kluwer - UpToDate

Potřebujete mít k dispozici nejnovější klinické informace ke COVID-19? Jsou volně dostupné v UpToDate, stejně tak jako informace pro pacienty, odpovědi odborníků na nejčastější dotazy a doporučené postupy odborných společností. Odkazy najdete hned na úvodní stránce www.uptodate.com/contents/search nebo do vyhledávání zadejte COVID 19.

UpToDate je špičkovým znalostním informačním zdrojem pro lékařskou praxi založenou na důkazech (Evidence-Based Medicine). Poskytuje rychlé odpovědi na klinické otázky a syntetická doporučení k léčbě a péči o pacienta.

Volně byly přístupněny také lékové monografie, informace k laboratorním testům a informace pro pacienty z databáze Lexicomp, a to na adrese go.woltersklu­wer.com/lc-covid-19.html.

Všechny volně dostupné informace ze zdrojů Wolters Kluwer najdete na portálu Wolters Kluwer COVID-19 Resources & Tools (Coronavirus Resources) .

Více informací

University of Johannesburg zařadí PhD práce do ProQuest Dissertations & Theses Global 16. 11. 2020 - ProQuest

University of Johannesburg je další z řady univerzit, které se zapojily do publikačního programu ProQuest a uveřejňují závěrečné práce svých PhD studentů v databázi ProQuest Dissertations & Theses Global™ (PQDT). Už brzy tak uživatelé PQDT po celém světě budou mít dostupné tisíce závěrečných prací z této jihoafrické univerzity. Záznamy budou indexovány také v Google Scholar.

Dizertace jsou neocenitelným zdrojem informací o nově vznikajícím výzkumu, jsou v nich prezentovány nové myšlenky a trendy, a často obsahují data a výsledky laboratorních experimentů, terénních prací, průzkumů a statistik, které časopisy nezahrnují. Cenné jsou také rozsáhlé bibliografie. Pro výzkum využívá dizertace cca 73% vědců.

PQDT aktuálně poskytuje přístup k 2,7 milionům plných textů a 5 milionům abstraktů. Do databáze přispívá přes 4 200 světových univerzit, a to v různých jazycích. Obsah databáze lze křížově prohledávat s dalšími zdroji na platformě ProQuest, a PQDT je také součástí ProQuest One Academic.

Univerzity z ČR a SR srdečně zveme, aby se informovaly o možnosti začlenění svých disertací do programu Digital Archiving and Access. Participujícím školám je poskytován zdarma i přístup k jejich vlastním disertacím převedeným do elektronické podoby.

Více informací

Kazuistiky z rodinného lekárstva, hematológie a psychiatrie od McGraw-Hill 14. 11. 2020 - McGraw-Hill Professional

Vydavateľstvo McGraw-Hill predstavilo nové knihy v lekárskych portáloch, tentokrát sú to najmä aktualizované vydania kazuistík. V AccessMedicine

V špcializovaných portáloch:

Více informací

Novinky a nástroje pre chemikov a chemických inžinierov v Knovel Library 14. 11. 2020 - Knovel | Elsevier

Ťažisko sekcie Chemistry & Chemical Engineering tvoria knihy Elsevier, Wiley, Royal Society of Chemistry, De Gruyter a ďalších vydavateľstiev. Z najnovších sú to:

Podstatou Knovel Library sú interaktívne a analytické nástroje:

Osobný účet umožňuje nielen rýchlo sa vrátiť k textom, rovniciam či tabuľkám, s ktorými pracujete, ale aj vzdialene pristupovať do Knovel Library. Na registráciu použite emailovú adresu s doménou vašej organizácie.

Máte otázky? Chcete dohodnúť online školenie v slovenčine alebo češtine? Napíšte Lucii Poledníkovej.

Více informací

Videá Makematic, University of Virginia Darden a The Video Project v Academic Video Online 13. 11. 2020 - Alexander Street, a ProQuest Company

Do kolekcie Academic Video Online pribudli dokumentárne a vzdelávacie filmy od:

  • Brandy Y Productions – Dokumentárne filmy sa sústreďujú hlavne na kanadské reálie, najmú na pôvodné obyvateľstvo, rodové otázky, duševné zdravie, vedu a ďalšie.
  • Makematic – Krátke vzdelávacie filmy sú vhodné ako úvod do témy.
  • The Video Project – 212 dokumentárnych filmov zameraných na spoločenskovedné, environmentálne a globálne otázky.
  • University of Virginia Darden School of Business – Inštruktážne videá zamerané na podnikanie, manažment ľudských zdrojov, projektový manažment a súvisiace oblasti z ekonomických vi­ed.

Všetky videá sú automaticky dostupné pre používateľov z inštitúcií s predplatným kolekcie Academic Video Online a ProQuest One Academic. Mimo počítačovú sieť týchto inštitúcií sa zobrazia voľne dostupné ukážky.

Více informací

Journal of Clinical Oncology a časopisy ASCO od ledna u vydavatelství Wolters Kluwer 12. 11. 2020 - Wolters Kluwer - Ovid

Wolters Kluwer uzavřel víceletou dohodu s American Society of Clinical Oncology (ASCO), přední světovou organizací svého druhu sdružující téměř 45 000 onkologů. Na základě této dohody bude Wolters Kluwer od ledna 2021 vydávat portfolio pěti odborných lékařských časopisů ASCO, včetně vlajkové publikace Journal of Clinical Oncology (JCO), což je jeden z nejcitovanějších onkologických časopisů na světě.

Journal of Clinical Oncology (JCO) bude v nabídce jako součást balíčku spolu s dalšími časopisy – JCO Oncology Practice (JCO OP), JCO Clinical Cancer Informatics (JCO CCI), JCO Precision Oncology (JCO PO) a JCO Global Oncology (JCO GO).

Rozhraní Ovid umožňuje uživatelům nastavit automatické zasílání upozornění na nová čísla a články, export záznamů do citačních manažerů, uložení/tisk/o­deslání výsledků vyhledávání, a sledování statistik ve formátu COUNTER. Časopisy ASCO je samozřejmě možné prohledávat společně s dalšími časopisy a databázemi, které máte přes Ovid dostupné.

Pro další informace k předplatnému na rok 2021 nás kontaktujte.

Více informací

Sedm nových modulů a 600 e-knih na platformě Oxford Scholarship Online 12. 11. 2020 - Oxford University Press

V listopadu platforma Oxford Scholarship Online rozšiřuje nabídku online titulů o více než 600 publikací napříč sedmi novými moduly:

Pro bližší informace o možnostech pořízení kontaktujte Filipa Vojtáška (ČR) nebo Miriam Suchoňovú (SR).

Využijte aktuální nabídku vydavatelství Oxford University Press, které v rámci programu Clear Your Shelves nabízí 75% slevu z ceny e-knih, které již vaše instituce vlastní v tištěné podobě.

Více informací